Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

maksātāja ekonomiskā atkarība no personas, kurai tas sniedz pakalp. К списку тем

maksātāja ekonomiskā atkarība no personas, kurai tas sniedz pakalp.
Kā Jūs saprotat likuma par IIN 8.panta2.2. daļas 1.punktu

maksātāja ekonomiskā atkarība no personas, kurai tas sniedz pakalpojumus

Ja es kādam sniedzu pakalpojumus, tad, protams, esmu ekonomiski atkarīgs no pakalpojumu sniedzēja. Jo, ja pakalpojumu sniedzējs man nesamaksās (kavēs maksājumus), tad pasliktināsies pakalpojumu sniedzēja ekonomiskā situācija... vai arī es kaut ko nesaprotu... Tam pantam vēl nav skaidrojumi (MK noteikumi vai kāda VID vēstule)?
Some_one
Some_one 30.01.2008 22:54
94 сообщения на сайте

Ответы (14)

Nē nav. Es to pieņemu tā. Ja strādāju tikai vienam klientam tad esmu ekonomiski atkarīga - nesamaksās - nebūs ko ēst, bet ja vairākiem tad ja viens nesamaksās - tomēr dzīvošu. Nu ko vairāk var pateikt
Ilma
Ilma 30.01.2008 23:06
30495 сообщений на сайте
manuprāt tā norma radās, lai nepieļautu situācijas, kad, piemēram pašnodarbināts šoferis strādā 40 stundas nedēļā vadājot uzņēmuma direktoru. Ja no līguma ir redzams, ka pie labākās gribas tam šoferim vairs nav laika nekur citur piestrādāt, tad viņš ir ekonomiski atkarīgs no darba devēja.

Varētu būt arī situācija, ka pašnodarbināts grāmatvedis, piemēram, apkalpo klientu, bet klients maksā grāmatvedības firmai, kurai ir "pašnodarbinātā līgums" ar attiecīgo grāmatvedi. Tad sanāk, ka savu nopelnīto (vai daļu no tā) "pašnodarbinātais" saņem tikai caur firmu - tātad ir ekonomiski no tās atkarīgs.
Saab
Saab 30.01.2008 23:10
356 сообщений на сайте
es tā nedomāju - ja man ir viens klients, kuru apkalpot prasa pāris stundas nedēļā, tad es tomēr neesmu no viņa ekonomiski atkarīga - t.i. viņš neierobežo manu brīvību pelnīt arī citur..
Saab
Saab 30.01.2008 23:12
356 сообщений на сайте
paldies par informāciju. diezgan strīdīgs tas pants. VID var iztulkot plaši un tad jebkuram var likt maksāt 25%...Būtu labi, ja kādos MK noteikumos precizētu...
Some_one
Some_one 30.01.2008 23:19
94 сообщения на сайте
Protams ka viens neierobežo , ja es pelnu arī citur.
Ilma
Ilma 30.01.2008 23:30
30495 сообщений на сайте
Some-one, gan jau jebkuram neliks.
Ilma
Ilma 30.01.2008 23:31
30495 сообщений на сайте
Some_one

No vienas puses pakalpojuma sniedzējs, no otras puses pakalpojuma saņēmējs. Bet Jūs abus saucat par pakalpojuma sniedzējiem, tāpēc arī neskaidrības.
Ambera
Ambera 30.01.2008 23:32
21759 сообщений на сайте
jā, kļūdījos (pārrakstījos) - ...esmu ekonomiski atkarīgs no pakalpojumu saņēmēja.

Tātad, ekonomiskā neatkarība būtu iespēja pelnīt arī citur? Bet tad var sākt domāt - diennaktī ir 24 stundas. pieņemsim, pie pakalpojumu saņēmēja katru darba dienu jāstrādā 8 stundas. Tāpat paliek laiks, lai varētu pelnīt arī citur...
Some_one
Some_one 30.01.2008 23:47
94 сообщения на сайте
Понятия зависимых и независимых профессиональных услуг в практике налогообложения используются достаточно широко и давно.

В каждой налоговой конвенции есть определение. Можете почитать для информации. По крайней мере направление мысли будет понятней.
Maija
Maija 30.01.2008 23:53
28223 сообщения на сайте
nu 40 stundas it kā ir darba likumā noteiktais max Ja jau vids piesienās, atsaucoties uz min algu, kāpēc lai nepiesietos par šo, atsaucoties uz darba likumu. (starp citu - ES direktīvas nosaka ka drīkst strāadāt vēl mazāk stundas nedēļā, Lat vija tikai to vēl nav ieviesusi)

btw - kamēr nav VID skaidrojumu, tie visi ir tikai minējumi. Bet tā kā jādzīvo arī kamēr nekas nav izskaidrots, tad jāvadās pēc veselā saprāta..

kaut kā miegs nenāk :):):) atvainojiet
Saab
Saab 30.01.2008 23:54
356 сообщений на сайте
Njā, par nodokļu konvencijām neiedomājos. Bet tāpat nav skaidrības. No konvencijām sanāk ka neatkarīgie individuālie pakalpojumi ietver profesionālos pakalpojumus un cita veida neatkarīga rakstura darbību. Un par profesionālajiem pakalpojumiem rakstīts, ka tie ietver ....un grāmatveža neatkarīgu darbību. Nu un ja iedomājas - šodien grāmatvedis ir noslēdzis darba līgumu un ir darbinieks. Rītdien grāmatvedis izbeidz darba attiecības un noslēdz uzņēmuma līgumu, reģistrējas VIDā par saimnieciskās darbības veicēju un turpina darīt to pašu darbu. Būs viņa darbība neatkarīga?

Jāiet laikam gulēt...:)
Some_one
Some_one 31.01.2008 00:09
94 сообщения на сайте
neatkarība (brīvā profesija) nenozīmē ekonomisko neatkarību
Saab
Saab 31.01.2008 00:10
356 сообщений на сайте
pie pakalpojumu saņēmēja katru darba dienu jāstrādā 8 stundas.

А вот этого при экономической независимости быть не может. Это уже трудовой договор.

Экономическая независимость предполагает, что исполнитель сам определяет время, которое ему нужно для выполнения заказа. Заказчик платит только за проделанный объем работ и результат.
Maija
Maija 31.01.2008 00:11
28223 сообщения на сайте
Экономическая независимость

доход и от других Договоров / видов деят-ти ?

не оплата = не ущерб
Tatjana77
Tatjana77 31.01.2008 00:43
7478 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.