Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Atvieglojumi par apgādājamiem. К списку тем

Atvieglojumi par apgādājamiem.
Darbinieks strādā no gada sākuma.septembrī paņēma nodokļu grāmatiņu lai ierakstītu apgādājamo.Novembrī atnesa atpakaļ grāmatiņu, bet tur apgādājamais ierakstīts jau ir no maija. Kā jākoriģē atvieglojumi par apgādājamiem par visiem šiem mēnešiem??
Babuns
Babuns 04.12.2008 09:11
156 сообщений на сайте

Ответы (19)

Delajte pereras4et..
Nanka
Nanka 04.12.2008 09:14
163 сообщения на сайте
Par atvieglojumiem ir atbildīgs pats darba ņēmejs. Es daru pārrēķinu, darbiniekam -labums;-) Var arī darbinieks saņemt atpakaļ iesniedzot IIen.deklarāciju VID-ā.
Iruks
Iruks 04.12.2008 09:16
32 сообщения на сайте
Mūsu VID neņem nekādus labojumus no darba devēja puses - visi labo caur ien. deklarāciju.
Otija
Otija 04.12.2008 09:41
1772 сообщения на сайте
Lasu Babuns uzdotos jautājumus un man šķiet, ka pirms sākt strādāt par grāmatvedi vispirms ir par to jāizmācās un visa likumdošana jāizlasa!:-/
Andaz
Andaz 04.12.2008 17:15
27892 сообщения на сайте
Otija

сообщений: 996 04.12.2008 09:41

Mūsu VID neņem nekādus labojumus no darba devēja puses - visi labo caur ien. deklarāciju.

Не верю, так как даже в Правилах КМ записано, что работодатель обязан исправить (может, Вы что-то перепутали?):

109. Piemērojot likuma 13.pantapirmās daļas 1.punktu darba devējs, pamatojoties uz fiziskās personas algas nodokļa grāmatiņā izdarītajiem ierak¬stiem par tiesību uz nodokļa atvieglojumu rašanos vai zušanu, veic taksācijas gada nodokļa pārrēķinu, ja nodokļa atvieglojums nav bijis piemērots par visu laiku no taksācijas gada sākuma līdz taksācijas gada beigām, par kuru personai ir bijušas uz to tiesības, vai ir bijis piemērots par ilgāku laiku, nekā personai ir bijušas uz to tiesības, un ietur papildus aprēķināto nodokli vai atmaksā par daudz ieturēto nodokli nākamajos taksācijas gada mēnešos pēc nodokļa grāmatiņā izdarīto ierakstu par tiesībām uz nodokļa atvieglojumiem aktualizēšanas.

http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/mk%20noteikumi/iin/iein_26092006_nr.793.doc
Irena22
Irena22 04.12.2008 18:19
42998 сообщений на сайте
Babuns- Maz Jums palicis tā laika, tikai novembris un decembris,lai piemērotu visu atvieglojuma summu, sākot no maija.Jaalga ir pietiekami liela, to var izkoriģēt kaut vai vienā mēnesī- novembrī, un VID nekas nav speciāli jānes, tikai pareizi jāietur no darbinieka taksācijas gada robežās, jo VSAOI taču no tā nemainās. Saņems darbinieks vienkārši lielāku algu uz rokas par šiem mēnešiem, un viss!
Vijoliite
Vijoliite 04.12.2008 21:36
1711 сообщений на сайте
Gribētu zināt kaut vienu grāmatvedi, kurš pirms sāk strādāt par grāmatvedi, no galvas ierubī visu likumdošanu!!!????

Ja tu Andaz jūties tik gudrs un pārliecināts, ko tad lasi forumu un lien tur vispār iekšā???

Es vienkārši interesējos, kā citi dara???Jo katram grāmatvedim savi uzskati!!!Un ja mūsu likumi būtu paši par sevi saprotami...tad varbūt netiktu uzdoti nekādi jautājumi un tāds forums vispār nepastāvētu!!!!
Babuns
Babuns 05.12.2008 09:46
156 сообщений на сайте
Var labot IIN par pēdējiem 3 gadiem: Par 2008. gadu maina mēneša atskaites , par iepriekšējiem gadiem Gada atskaites.
Ladybird25
Ladybird25 05.12.2008 10:49
7 сообщений на сайте
Gada atskaites pašam darbiniekam maina
Ladybird25
Ladybird25 05.12.2008 10:50
7 сообщений на сайте
Ladybird25, atkal mežā!
Ambera
Ambera 05.12.2008 11:09
21759 сообщений на сайте
Ladybird25

сообщений: 7 05.12.2008 10:50

Gada atskaites pašam darbiniekam maina

Ничего не поняла
Albina
Albina 05.12.2008 11:45
64703 сообщения на сайте
Gribētu zināt kaut vienu grāmatvedi, kurš pirms sāk strādāt par grāmatvedi, no galvas ierubī visu likumdošanu!!!????

А зачем помнить no galvas, если имеется замечательный сайт www.vid.gov.lv
Albina
Albina 05.12.2008 11:46
64703 сообщения на сайте
Lēnāk pār tiltu, draugi!

Kāpēc jāapvainojas!?

Katrā profesijā kaut kas ir jāprot.

Arī likumi ir jālasa, no galvas mācīties tos neviens nespiež. Arī VIDā tos neatprasa noskaitīt, taču ievērot tos vajag - zini vai nezini, patīk vai nepatīk.

Andaz nav viņš, bet ir viņa.

Ja visu šo laiku darbinieks bija darba attiecībās, es veiktu pārrēķinu (ja ir no kā pārrēķināt). Taksācijas gada laikā darba devējs var veikt pārrēķinus. Nekādu problēmu. To jau Jums arī augstāk paskaidroja.

Ar tādiem "uzbraucieniem" Jūs tikai sabojājat iespaidu par sevi.
Aivars007
Aivars007 05.12.2008 16:09
26984 сообщения на сайте
Vienkārši es uzskatu, ka tāpēc jau domāti tādi forumi, lai uzdotu jebkādus jautājumus. Kāpēc pārmest man ,ka es uzdodu jautājumus, kādus es gribu??!!!

Vai tas ir kāds noziegums, ka es vienkārši painteresējos, kā citi to dara???

Un, atvaino Andaz, nezināju, ka esi viņš vai viņa:-)
Babuns
Babuns 08.12.2008 09:24
156 сообщений на сайте
Zvanīju uz mūsu VID, man arī pateica, lai atpakaļ neko nelaboju un darbinieks dabūs naudiņu iesniedzot gada deklarāciju.Tāpat kā Otija jau minēja pirms tam.
Babuns
Babuns 08.12.2008 13:34
156 сообщений на сайте
Ministru Kabineta noteikumi Nr.793 "Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” normu piemērošanas kārtība"

109. Piemērojot likuma 13.pantapirmās daļas 1.punktu darba devējs, pamatojoties uz fiziskās personas algas nodokļa grāmatiņā izdarītajiem ierak¬stiem par tiesību uz nodokļa atvieglojumu rašanos vai zušanu, veic taksācijas gada nodokļa pārrēķinu, ja nodokļa atvieglojums nav bijis piemērots par visu laiku no taksācijas gada sākuma līdz taksācijas gada beigām, par kuru personai ir bijušas uz to tiesības, vai ir bijis piemērots par ilgāku laiku, nekā personai ir bijušas uz to tiesības, un ietur papildus aprēķināto nodokli vai atmaksā par daudz ieturēto nodokli nākamajos taksācijas gada mēnešos pēc nodokļa grāmatiņā izdarīto ierakstu par tiesībām uz nodokļa atvieglojumiem aktualizēšanas.
Andaz
Andaz 08.12.2008 14:33
27892 сообщения на сайте
VID viņam naudiņu atmaksās kaut kad uz Vasarssvētkim, bet Jums kā darba devējam ir tiesības veikt pārrēķinu un cilvēks saņemtu to naudiņu jau nākošajā algas reizē.
Jausma
Jausma 08.12.2008 15:02
160 сообщений на сайте
Bet man šogad nesanāk atkoriģēt IIN pa 2 mēnešiem:-(
Babuns
Babuns 08.12.2008 15:42
156 сообщений на сайте
Lūk šito teikumu Jums vajadzēja ietilpināt sākotnēji tēmas aprakstā. Tad nebūtu nekādu asu vārdu pārmaiņu. Bet tā - visiem velti nosists laiks.
Liepupe
Liepupe 08.12.2008 18:30
нет сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.