Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Telpu nomas līgums un nodokļi К списку тем

Telpu nomas līgums un nodokļi
Labdien. Ja es kā fiziska persona iznomāju kādai firmai sev piederošu dzīvokli (ir VID reģistrēts nomas līgums), vai man no saņemtās nomas maksas ir jāmaksā IIN, arī ja nomas maksa ir piem. 1Ls mēnesī?
Uga
Uga 14.12.2008 11:59
14 сообщений на сайте

Ответы (6)

IIN будет согласно годовой декларации. 1Ls mēnesī - не катит, т.к. согласно Гражданскому закону, арендная плата не должна быть символической.
Martinas
Martinas 14.12.2008 12:08
38532 сообщения на сайте
Var nereģistrēties VID:

Par iedzīvotāju ienākuma nodokli

12. Ja maksātājam nerodas saimnieciskās darbības izdevumi VAI TIE IR NEBŪTISKI, maksātājs, gūstot ienākumu no īpašuma (iznomājot vai izīrējot nekustamo īpašumu (arī pārdodot īres tiesības), nododot lietu tālāk apakšnomniekam vai apakšīrniekam, iznomājot kustamo mantu vai gūstot samaksu par dabas resursu izmantošanu vai izmantošanas aprobežojumiem), VAR NEREĢISTRĒTIES Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs
Ambera
Ambera 14.12.2008 12:14
21759 сообщений на сайте
Ambera, ja es pareizi sapratu, ja es neesmu reģistrējies VID kā saimnieciskās darbības veicējs, tad man no šīs saņemamās nomas maksas nekādi nodokļi (t.sk.IIN) nav jāmaksā, pat ja es saņemu 1000LS mēnesī (teorētiski).
Uga
Uga 14.12.2008 12:46
14 сообщений на сайте
Неправильно Вы поняли. Подоходный налог будет с Вас удерживать и перечислять в бюджет фирма, которой Вы сдали в аренду помещение. А Вам будет перечислять сумму = арендная плата минус налог.
Martinas
Martinas 14.12.2008 12:49
38532 сообщения на сайте
Kā jau Martinas paskaidroja, nodokļus no Jums atskaitīs firma. Mana norāde bija par reģistrēšanos VID-ā
Ambera
Ambera 14.12.2008 12:58
21759 сообщений на сайте
Paldies, laikam jums taisnība Martinas, tā tas loģiski būtu.
Uga
Uga 14.12.2008 16:15
14 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.