Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

strahovaja premija К списку тем

strahovaja premija
Dobrij Den! Pomogite pozhalujsta. Nam strahovschiki viplatili summu po strahovke dlja nashego auto.Soglasnodogovoru summa viplati bez PVN. Konechno, eto drugoj dohod. A vot usluga po remontu nashej mashinki, kotorij mi budem vesti, budet oblagatsa PVN. Vot etot PVN smogu li ja vzjat k sebe v prednalog? Na kakom to seminare, goda 2 nazad, ja slishala chto nelzja ego brat, t.k. eto iz deneg strahovschikov pokrivaetsa, a znachit neoblagaemaja sdelaka, a znachit nelzja. Pererila vse chto mogla, nichego ne nashla. Zaranee spasibo!
Ksenija_ja
Ksenija_ja 26.10.2009 11:17
40 сообщений на сайте

Ответы (73)

Амбер, у нас шалфей еще остался?
Albina
Albina 27.10.2009 10:52
64703 сообщения на сайте
АФФТАР ЖЖЁТ!!!!LOL
Sletla
Sletla 27.10.2009 10:55
13500 сообщений на сайте
Sletla - a/m remonta izdevumi saisībā ar avāriju nav tekošie firmas izdevumi - а kas tad skaitas "tekošie firmas izdevumi ". Ja Jums pēkšni salūza pildspalva, datora pele vaj klaviatūra, tad nopērkot jaunas, Jus arī liekat šos izdevumus uz 8-to grupu??? Jo viņi nav tekošie....:-D
Sletla
Sletla 27.10.2009 11:04
13500 сообщений на сайте
Par šadiem izdevumiem nezin kapēc apdrošinātājs atlīdzības nemaksā!!!!

Nejauciet apdrošināšanas gadījumu ar parastu sadzīvisku situāciju.

varbūt vērts arī kādreiz izlasīt apdošināšanas līgumu , ne tikai paskatīties uz polises sākuma un beigu datumiem,ko?
Mnbv
Mnbv 27.10.2009 11:10
413 сообщений на сайте
А, что у нас бухгалтерия ведется на основании закона "О бухгалтерском учете" и договоре страхования?
Solik
Solik 27.10.2009 11:21
4622 сообщения на сайте
И как я до сих пор граматовала свои проводки, не прочитав закон о страховании

Кстати, я его читала

И страховой случай - это обычная хоз.деятельность фирмы. Ничего сверхнеобычного здесь нет.
Albina
Albina 27.10.2009 11:25
64703 сообщения на сайте
Tad palasiet likumu par apdrošinašanu!!!

Это этот?

http://www.likumi.lv/doc.php?id=63002
Solik
Solik 27.10.2009 11:31
4622 сообщения на сайте
Mnbv!

Jūs jaucat mazliet (neatkarīgi no lapdrošināšanas likuma lasīšanas)

Apdrošināšanas atlīdzība būs apliekama ar nodokli (UIN), ja nebūs iztērēta remontam. Bet saņemto atlīdzību nebūt nav obligāti tērēt.

Vienīgais gadījums, kas to jādara obligāti ir tāda atlīdzība, kura saņemta par bojā gājušo nekustamo īpašumu. Tad pirmajā taksācijas periodā AIe samazina, bet, ja pēc 12 mēnešiem nav atjaunots (iegādāts) analogisks NĪ, tad AIe tiek palielināts.

Šādas prasības nav attiecībā pret parastajiem PL.
Mu-maija
Mu-maija 27.10.2009 11:41
15863 сообщения на сайте
Neko nejaucu

manuprāt loģiski ja saņem apdrošināšanas atlīdzību par saviem zaudējumiem, kurus tad arī izlieto zaudējumu segšanai, nevis maksā nodokli par apdrošināšanas atlīdzību.Nu parēķiniet ,kas tad rezultātā sanāk izdevīgāk!!!

Es vismaz grāmatvedībā konkreti nodalu ;

- a/m remonta un citus izdevumus,kas radusīes saimnieciskās darbības rezultātā

- a/m remonta izdevumus, kur iestājies apdrošināšanas gadījums

Katram no šiem ir savs grāmatojums un perfekti var redzēt, kādi izdevumi radusies darbības laikā un atsevišķi nodalīti citi izdevumi, kur darbojas apdrošināšana. manuprāt loģiski. Un kā teiciu, to man ieteca zvērinātais revidents un pie VID pārbaudes, starp citu, kārīgi izķidāja visas apdrošināšanas atlīdzības un par šadiem izdevumu grāmatojumiem nebija nekādu pretenziju. Man gadā bija 7 apdrošinašanas atlīdzības, jo a/m ir ļoti daudz.
Mnbv
Mnbv 27.10.2009 12:27
413 сообщений на сайте
Господи, да какая разница, как чинится машина. А если вместе с разбитым фонарем ей еще и профилактику заодно сделают, вы счет будете делить на простые расходы и связаные со страховым случаем?

Ремонтировать или просто положить страховое возмещение в карман решать вовсе не вам, а руководству предприятия. Бухгалтер дожен проводки граматовать, а не решать, что делать с разбитой машиной.
Albina
Albina 27.10.2009 12:40
64703 сообщения на сайте
Albina- vismaz es ar vadītāju par visu vienojos un mēs rēķinam ,kas ir izdevīgāk un kā labāk( cenšamies strādāt un risināt jautājumus kopā), nevis grāmatvedis tik akut ko grāmato un vadītājs tikai kaut ko domā! Tas viss ir uzrakstīts grāmatvedības metodikā. Vismaz šādi skaidri var redzēk kur un kam nauda aiziet.
Mnbv
Mnbv 27.10.2009 12:48
413 сообщений на сайте
Альбин! Это бесполезно! Вот эта фраза: "to man ieteca zvērinātais revidents"-является ключевой!!!! Зачем что-то думать...Надо делать так, как сказал присяжный! И дело с коцом! А если завтра присяжный скажет " Прыгайте с 9-го этажа!"....и что????:-x
Sletla
Sletla 27.10.2009 12:56
13500 сообщений на сайте
Saprotu, šai forumā ir tikai pāris zinoši grāmatveži , kuriem taisnība ir vienmēr, pārējie diemžēl viņu izpratnē ir....

Es domāju ar savu galvu un tikai uzklausu ieteikumus- nekad neko nedarīšu ,ja nebūšu pārliecināta, ko laikam nevar teikt par dažiem komentētājiem.
Mnbv
Mnbv 27.10.2009 13:00
413 сообщений на сайте
Ну да, а у вас zvērinātais revidents всегда прав
Albina
Albina 27.10.2009 13:00
64703 сообщения на сайте
Ну да, а у вас zvērinātais revidents всегда прав

Neko tamlīdzīgu nekur neesmu rakstījusi!!! Ja neproti lasīt, tad tās jau vairs nav manas problēmas.
Mnbv
Mnbv 27.10.2009 13:05
413 сообщений на сайте
Un kā teiciu, to man ieteca zvērinātais revidents un pie VID pārbaudes
Albina
Albina 27.10.2009 13:07
64703 сообщения на сайте
"ieteca zvērinātais revidents" - un "zvērinātam revidentam ir taisnība vienmēr " nu nav ne tuvu viens un tas pats, diemžēl.

arī grāmatvežu kvalifikācijas kursos tika apspriesti šie darījumu un arī tur bija konkēts viedoklis par apdrošināšanas alīdzības grāmatojumu atspoguļošanu grāmatvedībā. Ši nebūt nav mana personiskā versija.
Mnbv
Mnbv 27.10.2009 13:12
413 сообщений на сайте
А у меня имеется своя персональная версия. И у Слетлы тоже. Вот докажите, что мы не правы
Albina
Albina 27.10.2009 13:13
64703 сообщения на сайте
Izlasiet labāk pareizi,( tā nav mana versija) un nesmejaties par sevi.

Man svarīgi , lai grāmatvedībā viss būtu kārtībā un katra indivīda īpašās domas mani neinteresē.
Mnbv
Mnbv 27.10.2009 13:16
413 сообщений на сайте
Подождите-подождите, так чья это версия, ваша или вашего присяжного? Вы бы уж определились
Albina
Albina 27.10.2009 13:20
64703 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.