Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Mikrouzņēmuma darbinieku skaits valdes locekļa prombūtnē ??? К списку тем

Mikrouzņēmuma darbinieku skaits valdes locekļa prombūtnē ???
Labdien!

Esmu nodibinājis mikrouzņēmumu, kā vienas personas SIA un saskaņā ar Mikrouzņēmuma likumu esmu darbinieks šinī SIA ar ko esmu noslēdzis pilnvarojuma līgumu. Saskaņā ar likumu esmu pieņēmis darbā 4 darbiniekus, tātad kopējais darbinieku skaits uzņēmumā ieskaitot mani ir maksimālais - 5.

Gribētu saņemt skaidrojumu attiecībā uz likumā noteikto mikrouzņēmuma darbinieku skaitu gadījumā, ja es, kā valdes loceklis nesaņemu atlīdzību mikrouzņēmumā un personisku apstākļu dēļ esmu spiests uz laiku aizbraukt no Latvijas, tātad arī nepiedalīties uzņēmuma darbā, bet savu pienākumu veikšanu pilnvaroju kādu no uzņēmuma darbiniekiem. Izveidojas situācija, kad atbilstoši likumam kāds no darbiniekiem ir prombūtnē !? Vai manā vietā uzņēmums var pieņemt darbā vēl vienu darbinieku, lai atbilstu mikrouzņēmuma likumā noteiktajam darbinieku skaitam? Ja tas iespējams, lūdzu skaidrojumu, kā iesniegt ziņas par darbiniekiem, lai netiktu pārkāptas likuma prasības un nebūtu jāpiemēro papildus mikrouzņēmuma nodokļu likme?

Jau iepriekš pateicos par atbildi!

Ar cieņu, Uldis
Mr.figaro
Mr.figaro 03.12.2010 13:45
6 сообщений на сайте

Ответы (24)

Mikrouzņēmuma īpašnieks ir darbinieks kā visi pārējie (likuma 3.p.), tātad viņam jābūt darba līgumam un viņš nevar nesaņemt atlīdzību. Tātad īpašnieks skaitās to piecu skaitā. Ja esat prom un darba līgums nav lauzts, tad joprojām esat kā darbinieks.
Insi
Insi 03.12.2010 13:59
352 сообщения на сайте
Cien, Uldi!

Aizsūtiet savu vēstuli uz VID un FM. Es aizsūtīju. Man atbildēja, ka paši nezin!

Ja sūtīs simtiem, varbūt beidzot sāks domāt ar galvu!
Andaz
Andaz 03.12.2010 14:10
27892 сообщения на сайте
Paldies, Insi, tas ir skaidrs...

Likums arī nosaka, ka darbinieku skaitā neiekļauj promesošus vai atstādinātus darbiniekus. Jautājums ir par to, kā ir gadījumā, ja valdes loceklis ir promesošs.

P.S. Valdes loceklis slēdz pilnvarojuma līgumu ar uzņēmumu vai darba līgumu. Pilnvarojuma līgums valdes loceklim var būt arī bez atlīdzības, kā ir arī manā gadījumā...
Mr.figaro
Mr.figaro 03.12.2010 14:14
6 сообщений на сайте
Andaz, paldies!

Es jau aizsūtiju! Bet atbildes nav:-(

Tas jau laikam izskaidro, ka paši nezin...
Mr.figaro
Mr.figaro 03.12.2010 14:16
6 сообщений на сайте
DARBA LIKUMS:

147.pants Īslaicīga prombūtne

(1) Darba devējs nodrošina iespēju grūtniecei atstāt darba vietu, lai veiktu veselības pārbaudi pirmsdzemdību periodā, ja šādu pārbaudi nav iespējams veikt ārpus darba laika.

(2) Darbiniekam ir tiesības uz īslaicīgu prombūtni, ja viņa tūlītēja klātbūtne darbā nav iespējama nepārvaramas varas, nejauša notikuma vai citu ārkārtēju apstākļu dēļ. Par šādu īslaicīgu prombūtni darbinieks nekavējoties paziņo darba devējam. Īslaicīga prombūtne nevar būt par pamatu darba devēja tiesībām uzteikt darba līgumu.

CIVILLIKUMS

1502. Likums aizsargā promesošo tikai tad, ja viņš atrodas prombūtnē (1500.p.) aiz svarīga iemesla un nav iecēlis sev vietnieku aiz svarīga iemesla, vai arī ir to iecēlis, bet tas atkritis bez viņa ziņas vai līdzdalības.

1500. Par promesošu uzskatāms tas, kas atstājis valsts robežas

vairāk neatradu, kur būtu definēta prombūtne!
Andaz
Andaz 03.12.2010 14:25
27892 сообщения на сайте
Paldies, Andaz!

Prombūtne der, atstādināt uz laiku no pienākumu veikšanas jau arī var, tomēr nav jau skaidrs VID viedoklis...

Ja pieņemšu uz laiku citu darbinieku savā vietā VID uzskatīs, ka esam 5 vai 6 ???
Mr.figaro
Mr.figaro 03.12.2010 14:52
6 сообщений на сайте
Работником микропредприятия считается не валдес лоцеклис, а далибниекс. Далибниекс - лицо, которое владеет долями капитала, и временно отсутствующим быть не может. Так что он всегда будет входить в число работников.
Maija
Maija 03.12.2010 15:27
28223 сообщения на сайте
maza piezīme.

1. pilnvarojuma līgums automātiksi izslēdz īslaicīgo prombūtni.

2. no likuma var izlobīt, ka par darbiniekiem tiek uzskatīti tie, kas saņem atalgojumu par savu darbu[tiek pieņemts, ka neviens par brīvu nestrādā]. jo

"Darbinieku skaitā neiekļauj prombūtnē esošus vai no darba atstādinātus darbiniekus;"
Ad
Ad 03.12.2010 15:27
нет сообщений на сайте
Maija, neatrodu likumā pamatu Jūsu interpretācijai.

iespējams, ka tāds ir bijis sastādītāju nolūks, bet no likuma tas neizriet.
Ad
Ad 03.12.2010 15:29
нет сообщений на сайте
У меня вытекает.

3) mikrouzņēmuma darbinieks — ... un mikrouzņēmuma īpašnieks;

2) mikrouzņēmuma īpašnieks — mikrouzņēmuma kritērijiem atbilstošas sabiedrības ar ierobežotu atbildību dalībnieks...

Соединяем и получаем

mikrouzņēmuma darbinieks — sabiedrības ar ierobežotu atbildību dalībnieks.
Maija
Maija 03.12.2010 15:32
28223 сообщения на сайте
Maija

Paldies par argumentāciju! Jūsu skaidrojums ir loģisks un ja likumā tā būtu rakstīts, es arī neuzdotu šo jautājumu. Es šo likumu esmu izlasijis daudz reizes, bet manā skatījumā sakarība ir sekojoša:

dibinātājs automātiski ir darbinieks (valdes loceklis)- darbinieks var būt atstādināts vai promesošs - šādu darbinieku neiekļauj darbinieku skaitā....
Mr.figaro
Mr.figaro 03.12.2010 16:00
6 сообщений на сайте
Ну да. Ветер дует потому что деревья качаются.

Этот закон не регулирует порядок назначения и отстранения от работы членов правления, а также порядок регистрации предприятий и права участников общества. Для этого продолжают действовать другие законы. Закон о микропредприятиях описывает только налогообложение в случае отсутствия работников.

По КЗ участника можно отстранить от участия в обществе только лишив его долей капитала. Так что сначала лишите его долей капитала, а потом читайте какие налоги платить в этом случае.
Maija
Maija 03.12.2010 16:08
28223 сообщения на сайте
Paldies, Maija!

Tātad, lai uzņēmumu manas prombūtnes laikā nodrošinātu ar 5 darbiniekiem, man jādodas uz UR un jāveic izmaiņas dibinātāju sastāvā. Tā kā esmu vienīgais dibinātājs, tad sanāk, ka nododu savu uzņēmumu svešās rokās un zaudēju kontroli pār uzņēmumu..?

Skaidrs! Vai tiešām tas ir vienīgais risinājums?

Varbūt kādam ir vēl kādi ieteikumi?

Ar cieņu, Uldis
Mr.figaro
Mr.figaro 03.12.2010 16:20
6 сообщений на сайте
P.S. Valdes loceklis slēdz pilnvarojuma līgumu ar uzņēmumu vai darba līgumu. Pilnvarojuma līgums valdes loceklim var būt arī bez atlīdzības, kā ir arī manā gadījumā...

MU var būt tikai darba līgums.
Japaina
Japaina 03.12.2010 17:24
10269 сообщений на сайте
Kāpēc tikai dabra līgums?

IK ar sevi nesēdz darba līgumu
Mu-maija
Mu-maija 03.12.2010 23:00
15863 сообщения на сайте
To līgumu var nosaukt vienalga kā, bet darba attiecības būs, ar kodu būs pieņemts darbā.

"Darbinieku skaitā neiekļauj prombūtnē esošus vai no darba atstādinātus darbiniekus;"....Optimizatori sāk apstrādāt šo nevainīgo teikumiņu...
Japaina
Japaina 03.12.2010 23:53
10269 сообщений на сайте
Kodi ziņās par darba ņēmējiem apliecina soc.apdrošināšanas statusu, nevis līguma kvalifikāciju
Mu-maija
Mu-maija 04.12.2010 01:40
15863 сообщения на сайте
Nu tad lai brauc aiz robežas un lūr internetā kā klājas paša "mikrobam"!:-D
Japaina
Japaina 04.12.2010 23:29
10269 сообщений на сайте
Ar kadu kodu pieņem valdes locekli darba uz MU? 16?
Bodo
Bodo 12.01.2012 12:09
126 сообщений на сайте
Jā, ja nav pensionārs.
Japaina
Japaina 12.01.2012 12:20
10269 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.