Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Dibināšanas izdevumi, kur tieši tas rakstīts К списку тем

Dibināšanas izdevumi, kur tieši tas rakstīts
Lasīju vecākos forumos par dibināšanas izdevumu norakstīšanu. Kādrezi bija viegli - ja nemaldos, varēja 3 vai 5 gadu laikā norakstīt izdevumos (vismaz tā prātā palicis).

Tagad lasot zemāk minēto komentāru par dibināšanas izdevumiem, pētīju Komerclikumu, bet tur atradu tikai šo te:

Sabiedrības dibināšanas izdevumi sedzami proporcionāli katra dibinātāja parakstītā pamatkapitāla lielumam, ja dibināšanas līgumā nav paredzēta cita dibināšanas izdevumu segšanas kārtība.

Man dibināšanas lēmumā un statūtos nekas nav minēts, kur likt izdevumus... Bet tā vienkārši norakstīt izdevumos... bail... tāpēc meklēju pantu

Šo skaidrojumu sniedza Aivars (precīzu lietotāja vārdu diemžēl nevaru uzrakstīt, tāpēc viņam jau iepriekš atvainojos)

Tas atkarīgs no tā, kas rakstīts Dibināšanas līgumā (lēmumā).

Ja rakstīts "Sabiedrības izdevumi" - uz kādu no 77xx kontiem.

Ja rakstīts "Dibinātāju izdevumi" - nekā.

Ja nekas nav rakstīts - atbilstoši Komerclikumam var būt Sabiedrības izdevumi - D77xx.

Ievina
Ievina 11.02.2011 14:50
134 сообщения на сайте

Ответы (15)

Lai izdevumus, kas saistīti ar SIA dibināšanu, norakstītu kā sabiedrības izdevumus, tam jābūt atrunātam Dibināšanas lēmumā.
Livijano
Livijano 11.02.2011 14:57
601 сообщение на сайте
Bet ja man nekas nekur nav atrunāts, kur man viņus grāmatot? Kā ar saimniecisko darbību nesaistītus izdevumus:-<

Es nesaprotu, uz kuru kontu man viņus likt... Tad jau iznāk tikai nesaistītie ar s/d un par tiem jāpalielina apliekamais ienākums:-O ?
Ievina
Ievina 11.02.2011 15:21
134 сообщения на сайте
Ja nav atrunāts, tad nekur nelieciet un viss. Lai dibinātāji šos dokumentus tur savā kabatā.:-D
Sola
Sola 11.02.2011 15:52
2446 сообщений на сайте
Man ir viss maksāts caur banku:-< Visi visu redz, ja atver konta izrakstu... Tāpēc jau nesaprotu, kur to visu likt:-<
Ievina
Ievina 11.02.2011 16:28
134 сообщения на сайте
Atveriet Komerclikumu un izlasiet

(4) Sabiedrības dibināšanas izdevumi sedzami proporcionāli katra dibinātāja parakstītā pamatkapitāla lielumam, ja dibināšanas līgumā nav paredzēta cita dibināšanas izdevumu segšanas kārtība.
Andaz
Andaz 11.02.2011 17:20
27892 сообщения на сайте
Zinu, ka jau apniku:-(

Bet es jau sākumā minēju to komerclikuma pantu... Man nekas nav rakstīts tajos dibināšanas lēmumos....

Un visi izdevumi skaisti maksāti caur bankas kontu:-(

Es varu uztaisīt lēmumu ar atpakaļejošu datumu (man viens dibinātājs)un norakstīt visu uzreiz šī gada izdevumos? Summa ta neliela ~ 30,- Ls.... bet problēma neliek mieru jau nedēļu:-@
Ievina
Ievina 14.02.2011 10:25
134 сообщения на сайте
Nevarat, jo tas jau ir iesniegts UR.
Ambera
Ambera 14.02.2011 10:54
21759 сообщений на сайте
Nu ko Jūs kreņķējieties. Norakstiet dibināšanas izdevumos 7xxx un viss. Neviens par to neko neteiks.Dibinātāji jau nav kompetenti izdevumu noteikšanā dibināšanas lēmumā.:-D
Ilma
Ilma 14.02.2011 11:20
30495 сообщений на сайте
Njā... tāpēc jau mums ar to ekonomiku tā ir kā ir.

Nodibināt uzņēmumu un biznesot - tur kompetenti, bet visā pārējā...
Andaz
Andaz 14.02.2011 11:22
27892 сообщения на сайте
Tā ir.Navilgtermiņa redzējuma.Tikai brīnos par tiem gudrajiem juristiem, kuri lielākoties stāda dibināšanas lēmumus. Liekas viņi arī nav kompetenti šinī jautājumā:-|
Ilma
Ilma 14.02.2011 11:30
30495 сообщений на сайте
Paldies!

Tā arī darīšu - norakstīšu šī gada izdevumos...

Paldies! Man vajadzēja gudru cilvēku apstiprinājumu:-D
Ievina
Ievina 14.02.2011 11:31
134 сообщения на сайте
Preizi, tas nav, bet darīt var.:-D
Ilma
Ilma 14.02.2011 11:39
30495 сообщений на сайте
izdevumi ir personificējami
Andaz
Andaz 14.02.2011 11:40
27892 сообщения на сайте
Nu bet, ko tas nozīmē, ka personificējami? Man ir viens dibinātājs un es, protams, ka zinu, ka tie ir viņa izdevumi....

Viņš pats aizdeva naudu, pats no konta pārskaitīja...Man personificējami izdevumi uzreiz asociējās ar pielikšanu pie darba algas... bet šis taču nav tas gadījums... Es nesaprotu, ko Jūs, Andaz, ar to gribējāt teikt....

Ilma, Jūs domājat, ka labāk likt uz 8 grupu un palielināt par šo summu peļņu?:-/
Ievina
Ievina 14.02.2011 13:05
134 сообщения на сайте
Es gribēju teikt, ka "Sabiedrības dibināšanas izdevumi sedzami proporcionāli katra dibinātāja parakstītā pamatkapitāla lielumam"
Andaz
Andaz 14.02.2011 13:31
27892 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.