Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Mikrouzņēmums un pamatlīdzekļa pārdošana К списку тем

Mikrouzņēmums un pamatlīdzekļa pārdošana
Apmaldījos trīs priedēs. Mikrouzņēmums pārdod pamatrlīdzekli. Bilances vērtība 5000, pārdod pa 8000. Kura summa ir MU nodokļa objekts? 8000 vai 3000?

Pēc MUN likuma - apgrozījums = mikrouzņēmuma saimnieciskās darbības ieņēmumi. Ja es pēc grāmatvedības standartiem PL pārdošanas rezultātu uzrādu neto vērtībā (t.i., - citi saimn darb ieņēmumi 3000 Ls), tad taču nodokļa objekts sanāk 3000, ja?

Un vispār - tikko sāku šaubīties par citu lietu. Ja uzņēmums (sniedz pakalpojumus) nopērk vieglo automašīnu decembrī un pārdod janvārī (decembrī bija pārliecināti, ka brauks ilgi un laimīgi ar viņu), VID nevar piesieties, ka tas nav nekāds pamatlīdzeklis jau no sākta gala bijis? Bet mums ir akts...
_susurs_
_susurs_ 11.04.2011 21:41
848 сообщений на сайте

Ответы (27)

MUN objekts pārdodot PL ir realizācijas ieņēmumi , tas ir 8000. Neko nedrīkst atskaitīt

Tas vienalga ko pārdod.
Ilma
Ilma 11.04.2011 21:56
30495 сообщений на сайте
Un man ir tāds jautājums:

IK - mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs no 2011.gada01.janvāra. 2011.g. saņemtie:

1) Granta summa saimnieciskās darbības nodrošināšanai(Grants kļūst pieejams pakāpeniski, katra mēneša pēc grafika.)

2) PVN pārmaksa par 2010.gadaIV;

3) Saņemts kredīts un aizdevumi;

Kādi maksājumi tiks aplikti ar mikrouzņēmuma nodokli 9%?
Nesti
Nesti 11.04.2011 22:13
13 сообщений на сайте
Metodiskajos materiālos diezgan labi aprakstīts.

Kredīts un aizdevumi noteikti nē, jo tie nav nekādi ieņēmumi, būs jāatdod.

Pvn pārmaksa nē, jo arī nav ieņēmumi.

Nezinu kas ar to Grantu? Ja pielīdzināms ieņēmumiem, tad jā, ja kredītam, tad nē.
Ilma
Ilma 11.04.2011 22:22
30495 сообщений на сайте
Es vispār arī tā domāju, bet mani sāka maldināt. Es nesaprotu par to grantu, pirmo reizi saskaramies. Paldies!!!
Nesti
Nesti 11.04.2011 22:42
13 сообщений на сайте
Ilma, bet es lasu VID metodiku piemēram un tur ir skaists piemērs, kurā MU ieņēmumus skaita no PZA - saskaitot pozīcijas neto apgrozījums un "citi ieņēmumi". Man taču citi ieņēmumi PZA būs tikai 3000. Nebūs gada beigās, ka VID saņemot gada pārskatu skaitīs no PZA ciparus un atkal būs paskaidrojumi viņiem jāraksta "kāpēc nesakrīt"?
_susurs_
_susurs_ 12.04.2011 07:33
848 сообщений на сайте
Katrā ziņā MUN jāmaksā no ieņēmumiem neatskaitot izdevumus. Ja negribiet, lai prasa paskaidrojumu, liecie P/Z pie ieņēmumiem no PL realizācijas 8000 un pie izdevumiem zaudējumi no PL realizācijas 500.
Ilma
Ilma 12.04.2011 09:13
30495 сообщений на сайте
Ups, izdevumiem nepielikās viena nulle:-)
Ilma
Ilma 12.04.2011 09:13
30495 сообщений на сайте
Nu par PL mani māc drusciņ šaubas, jo PL pārdošana ir viens no izņēmumiem, kas ļauj rezultātu PZA rādīt savērstā veidā. Tāpēc, vadoties pēc grāmatvedības principiem, apgrozījumā būtu jāuzrāda starpība starp ieņēmumiem un izdevumiem.

BET - vispareizāk - VIDam nosūtīt vēstuli-uzziņu (APK 98.pants). Un visas šaubas gaisīs.
Andaz
Andaz 12.04.2011 10:03
27892 сообщения на сайте
Piekrītu, ka būtu jārāda savērstā veidā, bet neticu, ka nav jāmasā MUN no visas realizācijas vērtības. Jā piezvaniet VID un mums arī pastāstīsiet.:-)
Ilma
Ilma 12.04.2011 10:07
30495 сообщений на сайте
Tikko vienā tēmā bija MUN apgrozījuma definīcija.
Andaz
Andaz 12.04.2011 10:27
27892 сообщения на сайте
Mikrouzņēmumi, kuri, kārtojot grāmatvedību ievēro Gada pārskatu likumu, katra ceturkšņa apgrozījumu (saimnieciskās darbības ieņēmumus) nosaka, ņemot vērā attiecīgajā periodā peļņas vai zaudējumu aprēķina posteņos uzrādīto saimnieciskās darbības ieņēmumu kopsummu, neatkarīgi kādā ieņēmumu postenī tie ir uzrādīti.

PZA posteņos PL pārdošanu uzrāda savērsti.
Andaz
Andaz 12.04.2011 10:31
27892 сообщения на сайте
Tā ir TIKAI MUN paredzēts maksāt tikai no ieņēmumiem, neņemot vērā nekādus izdevumus, tas mani bažī un es nerisketu tā darīt nekonsultējoties vismaz ar VID viedokli šinī gadījumā.
Ilma
Ilma 12.04.2011 11:02
30495 сообщений на сайте
Тем более, что в данном конкретном случае, это слабо квалифицируется как ОС. Даже при наличии акта

Если кто будет писать запрос в ВИД, поделитесь ответом. Оч любопытно.
Kel
Kel 12.04.2011 11:51
12066 сообщений на сайте
Noteikti pastāstiet.

Jo es tomēr esmu par to, ka no starpības, sevišķi, ja VIDs ir jau devis šādu atbildi, kā es ierakstīju.

MUNam PZA vienalga jātaisa - tātad...

Jo tad jau var rasties jautājums - ko iesākt ar valūtas kursu svārstībām un konvertāciju. Arī tas ieiet apgrozījumā.
Andaz
Andaz 12.04.2011 11:57
27892 сообщения на сайте
А я согласна с Илмой. В свернутом виде - это когда вместе с доходами учитываются и расходы. А у МУН они во внимание не берутся. Потому налог со всей суммы продажи.
Albina
Albina 12.04.2011 12:58
64703 сообщения на сайте
Mikrouzņēmumi, kuri, kārtojot grāmatvedību ievēro Gada pārskatu likumu, katra ceturkšņa apgrozījumu (saimnieciskās darbības ieņēmumus) nosaka, ņemot vērā attiecīgajā periodā PZA POSTEŅOS uzrādīto saimnieciskās darbības IEŅĒMUMU KOPSUMMU, neatkarīgi kādā ieņēmumu postenī tie ir uzrādīti.

Posteņos uzrāda kā? Pareizi - savērsti! Uz MUN arī attiecas GPL un grāmatvedības elementārie principi.

Jo - ieņēmumi no PL pārdošanas ir kas? Rezultāts, kas rodas ieņēmumi no PL pārdošanas mīnus izdevumi, kas saistīti ar PL pārdošanu. Tas ir izņēmums.

Valūtas kursu svārstības un valūtas konvertācija - tie taču arī uzrādās savēsti. Pēc VID definīcijas - arī tā starpība apliekas ar 9%, jo "PZA POSTEŅOS uzrādīto saimnieciskās darbības IEŅĒMUMU KOPSUMMU.."

BET - lai VIDs atbild.
Andaz
Andaz 12.04.2011 13:21
27892 сообщения на сайте
IEŅĒMUMU KOPSUMMU - я никогда не научусь правильно понимать слово ieņēmumi неоднозначное оно какое-то
Kel
Kel 12.04.2011 13:32
12066 сообщений на сайте
3.1. ieņēmumi - bruto saimnieciskie labumi, kurus uzņēmums guvis pārskata periodā parastās darbības gaitā un kuru dēļ palielinājies uzņēmuma pašu kapitāls, izņemot pieaugumu, ko radījuši akcionāru vai dalībnieku ieguldījumi (Latvijas grāmatvedības standarts Nr. 6 “Ieņēmumi”)

Ieņēmumi - bez nodokļiem

Ienākumi - ar nodokļiem.

Vismaz kādreiz tā stāstīja.
Andaz
Andaz 12.04.2011 13:37
27892 сообщения на сайте
Pagaidām VIDam uzrakstīju meilu. Redzēs, ko atbildēs. Tad domās tālāk par uzziņas rakstīšanu.
_susurs_
_susurs_ 12.04.2011 13:40
848 сообщений на сайте
Kā vienmēr secinājums - VIDam rakstīt meilus ir bezjēdzīga padarīšana, ja prot

Labdien!

Sabiedrībām – mikrouzņēmumu nodokļu maksātājiem – ir saistošs likums „Par grāmatvedību” un Latvijas grāmatvedības standarti. Proti, mikrouzņēmumu nodokļu maksātājiem ieņēmumu atzīšanas kārtība neatšķiras.

Mikrouzņēmumi, kuri, kārtojot grāmatvedību ievēro Gada pārskatu likumu, katra ceturkšņa apgrozījumu (saimnieciskās darbības ieņēmumus) nosaka, ņemot vērā attiecīgajā periodā peļņas vai zaudējumu aprēķina posteņos uzrādīto saimnieciskās darbības ieņēmumu kopsummu, neatkarīgi kādā ieņēmumu postenī tie ir uzrādīti.

Piemērs

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs SIA „Runcis” gada pārskata sastādīšanai izmanto Gada pārskatu likuma 12.pantā noteikto peļņas vai zaudējumu aprēķina shēmu.

Ņemot vērā peļņas vai zaudējumu aprēķina posteņos uzrādīto informāciju par 2011.gadaI ceturksni (janvāri, februāri un martu) konstatēts, ka:

(seko PZA tabula no metodikas - neto apgrozījums, citi ieņēmumi, procentu ieņēmumi)

Mikrouzņēmuma I ceturkšņa apgrozījums, kam piemērojams mikrouzņēmumu nodoklis ar 9% likmi, ir Ls 22 500 (Ls 15 000 + Ls 7 000 + Ls 500).

Atbildei ir informatīvs raksturs.

Visi nodokļu normatīvie akti ir atrodami VID mājas lapā www.vid.gov.lvsadaļā Tiesību akti. VID informatīvais tālrunis 1898.

Ar cieņu,

VID konsultanti
_susurs_
_susurs_ 13.04.2011 15:41
848 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.