Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Saimnieciskā darbība un IIN К списку тем

Saimnieciskā darbība un IIN
Re, kādus interesantus jaunumus pamanīju www.delfi.lv

http://www.delfi.lv/news/national/politics/article.php?id=18635843

No nākamā gada plānots noteikt saimnieciskās darbības ieņēmumu apmēru, līdz kuram saimnieciskās darbības veicēji var izvēlēties maksāt fiksēto ienākuma nodokli, kā arī fiksētā ienākuma nodokļa aprēķināšanas kārtību, paredz Finanšu ministrija (FM) izstrādātie grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (IIN).
Aivars007
Aivars007 04.08.2007 21:54
26984 сообщения на сайте

Ответы (50)

Lasijām, jau lasījām. Un tomēr - paldies.
Liepupe
Liepupe 04.08.2007 22:28
нет сообщений на сайте
Man brīžiem šķiet, ka IK un pašnodarbinātajiem ir vēl sarežģītāka uzskaite un nodokļu aprēķins kā SIA
Andaz
Andaz 06.08.2007 10:38
27892 сообщения на сайте
Grozījumi Likumā par IIN

11.5 pantā:

izteikt sestās daļas pirmo teikumu šādā redakcijā:

"Personīgā vieglā automobiļa (izņemot vieglo automobili ar speciālo aprīkojumu) ekspluatācijas izmaksas (arī izdevumus par degvielu) izdevumos ietver proporcionāli saimnieciskās darbības vajadzībām nobraukto kilometru skaitam, pamatojoties uz detalizēti izstrādātiem maršrutiem, bet ne vairāk kā par 70 procentiem.";

Kā Jūs saprotat šo normu? Kurš un kādā veidā pārbaudīs, vai es kā individ.darbaveicējs uzskaitīju (žurnālā ierakstīju) visus degvielas iegādes čekus, vai tikai tik daudz, lai nepārsniegtu 70%?

Un vai šī norma tagad nozīmē, ka visu žurnālā ierakstīto degvielas iegādes čeku summa jāreizina ar 0,7?

Tas pats par a/m apkopi un tml.

Piekrītu Andai - SIA var kaut ko saprast, bet IK "kā pa celmiem".
Aivars007
Aivars007 01.01.2008 18:27
26984 сообщения на сайте
VID konsultāciju daļas viedoklis:

žurnālā jāraksta visi čeki un jāveioc izmaksu korekcija ar koeficientiem
Guntagermane
Guntagermane 01.01.2008 18:52
1303 сообщения на сайте
И еще ньюансик;-) Как думаете к кому может относится эта норма, кроме тех то сдает что-либо в аренду.

http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/likumi/08112007_grozijumi%20likuma%20par%20iedzivotaju%20ienakuma%20nodokli.doc
"11.8 pants. Īpaši noteikumi saimnieciskās darbības ienākuma noteikšanai fiksētā ienākuma nodokļa maksātājiem

4. Šā panta noteikumi neattiecas uz profesionālās darbības veicējiem, kas minēti šā likuma 11.panta1.2 daļā."
Bastet
Bastet 01.01.2008 19:35
3728 сообщений на сайте
Nu tur taču skaidri uzrakstīts uz kuriem;-)

1.2 Profesionālā darbība ir jebkura neatkarīga profesionālu pakalpojumu sniegšana ārpus darba tiesiskajām attiecībām, arī zinātniskā, literārā, pasniedzēja, aktiera, režisora, ārsta, zvērināta advokāta, zvērināta revidenta, zvērināta notāra, zvērināta mērnieka, zvērināta taksatora, mākslinieka, komponista, mūziķa, konsultanta, inženiera vai arhitekta darbība.
Ilma
Ilma 01.01.2008 19:41
30495 сообщений на сайте
Ā bija domāts laikam uz kuriem attiecas.Nuto jau grūtāk pateikt. Jāpadomā;-)
Ilma
Ilma 01.01.2008 19:43
30495 сообщений на сайте
tātad, ja es skaitītos profesionālās darbības veicējs, man varētu būt izdevīgi attīstīt paralēlu saimn. darbību - sava auto izīrēšanu pašai sev - profesionālās darbības veikšanai. Par tirgus cenu, protams.

es - prof. darbības veicājs norakstu saimn darbības izdevumos 100% auto īres izdevumus + 100% degvielu un - atbilstoši īres līgumam - arī auto apkopes.

es - auto izīrētājs maksāju fiksēto nodokli?

Vai tas varētu būt izdevīgi?
Saab
Saab 01.01.2008 19:43
356 сообщений на сайте
11.5 pantā:

izteikt sestās daļas pirmo teikumu šādā redakcijā:

"Personīgā vieglā automobiļa (izņemot vieglo automobili ar speciālo aprīkojumu) ekspluatācijas izmaksas (arī izdevumus par degvielu) izdevumos ietver proporcionāli saimnieciskās darbības vajadzībām nobraukto kilometru skaitam, pamatojoties uz detalizēti izstrādātiem maršrutiem, bet ne vairāk kā par 70 procentiem.";

Šā kā tā tas skaitīsies personīgais auto un 100% nekādi neiznāks;-) Un maksāt pašai sev gan naudu gan nodokļus par sevi arī nez vai. Jo šajā gadījumā Jūs esiet viena un tā pati persona.Maksājiet citai tad gan.
Ilma
Ilma 01.01.2008 19:48
30495 сообщений на сайте
tad nāksies īrēt vīra auto :):? Bet laikam jau izdevīgāk ir norakstīt 70% amortizāciju un samaksāt 15% IIN, nekā tikai 5% bez amortizācijas..
Saab
Saab 01.01.2008 19:53
356 сообщений на сайте
Kādā profesijā esiet pašnodarbinātais? Klīst runas ka grāmatveži sniedzot savus pakalpojumus nevarēs piemērot 15% IIN
Ilma
Ilma 01.01.2008 19:59
30495 сообщений на сайте
es gan saprotu, ka nevarēs piemērot fiksēto likmi. Bet 15% attieksies uz visiem pašnodarbinātajiem, aj vien viņi nav "slēptie" algotie darbinieki - likumā ir uzskaitītas visas "slēpto darba attiecību" pazīmes ko vien viņi spējuši sadomāt.

Man papildus pamatdarbam, kur saņemu algu, kā saimnieciskā darbība ir konsultācijas, pētījumi, pasniegšana un visādi "rakstu gabaldarbi".
Saab
Saab 01.01.2008 20:12
356 сообщений на сайте
Jo dziļāk mežā, jo vairāk koku... Diezin VIDā arī kāds kaut ko saprot?

Man vienmēr gadās tā - tiklīdz uzdodu kādu jautājumu, tā katrs atbild citādi.
Aivars007
Aivars007 01.01.2008 20:22
26984 сообщения на сайте
1) maksātāja ekonomiskā atkarība no personas, kurai tas sniedz pakalpojumus; - ko tad tas nozīmē? Jebkurš, kas sniedz pakalpojumu taču grib sa;nemt par to samaksu, tad jau visi ir ekonomiski atkarīgi???
Cleo
Cleo 01.01.2008 20:26
19234 сообщения на сайте
Ēs saprotu tā -ja es sniedzu pakalpojumus vienai personai un tikai tad es esmu ekonomiski no viņas atkarīga jo ja viņš man nesamaksā tad man naudas nav vispār.Bet ja es sniedzu pakalpojumus kaut vai divām vai ja strādāju algotu darbu vēl papildus tad es no tās vienas personas neesmu ekonomiski atkarīga.
Ilma
Ilma 01.01.2008 20:31
30495 сообщений на сайте
Mani vairāk uztrauc šis puntkts

6) maksātājs nav pamatlīdzekļu, materiālu un citu saimnieciskajā darbībā izmantoto aktīvu īpašnieks (šis kritērijs neattiecas uz personīgo autotransportu vai atsevišķiem personīgajiem instrumentiem, kas izmantoti darba uzdevumu izpildei)."

Jo gramatvedības pakalpojumu sniedzējam tādi nav.
Ilma
Ilma 01.01.2008 20:36
30495 сообщений на сайте
nu tas izkalusās loģiski, ja vien VID domā tāpat.

Bet kas ir ar "2) finansiālā riska neuzņemšanās peļņu nenesoša darba izpildes vai zaudētu debitoru parādu gadījumā;..." tad jau lai kārtotu grāmatvedību jādibina kāds SIA, domājams uz SIA šis kritērijs neattiecas.
Cleo
Cleo 01.01.2008 20:47
19234 сообщения на сайте
Ilma, nu nezinu gan, parasti jau tādi grāmatveži sniedz pakalpojumu ar savu datoru.
Cleo
Cleo 01.01.2008 20:48
19234 сообщения на сайте
nu par pamatlīdzekļiem es neuztrauktos, ja tādi nav vajadzīgi pakalpojuma sniegšanai, tad arī nav vajadzīgi. Bet ja grāmatvedis apkalpo firmu uz tās datora, lietojot firmas grāmatvedības programmu firmas telpās, tad droši vien šamie varētu sākt piesieties. Par ekonomisko atkarību - es to saprastu tā - ja ir tikai viens klients pie kura jāstrādā 8 stundas 5 x nedēļā, tad alternatīviem ienākumiem (un ekonomiskai neatkarībai) īsti vairs laika neatliek..
Saab
Saab 01.01.2008 20:50
356 сообщений на сайте
es par tiem riskiem saprotu, ka grāmatvedis (tāpat kā jurists vai pētnieks vai pasniedzējs)nav atbildīgs - neuzņemas risku par firmas/klienta darījumiem.
Saab
Saab 01.01.2008 20:53
356 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.