Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Saimnieciskā darbība un IIN К списку тем

Saimnieciskā darbība un IIN
Re, kādus interesantus jaunumus pamanīju www.delfi.lv

http://www.delfi.lv/news/national/politics/article.php?id=18635843

No nākamā gada plānots noteikt saimnieciskās darbības ieņēmumu apmēru, līdz kuram saimnieciskās darbības veicēji var izvēlēties maksāt fiksēto ienākuma nodokli, kā arī fiksētā ienākuma nodokļa aprēķināšanas kārtību, paredz Finanšu ministrija (FM) izstrādātie grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (IIN).
Aivars007
Aivars007 04.08.2007 21:54
26984 сообщения на сайте

Ответы (50)

Я думаю, вам нужно определиться, как вы будете учитывать свои транспортные расходы - 50% или по факту. Так же и ПВН высчитывать. Считать, конечно же, нужно по месяцу, иначе потом придется переделывать все декларации.
Albina
Albina 07.01.2008 09:55
64704 сообщения на сайте
Pēc fakta,pēc fakta. šodien pat aprunājos ar VID meitenēm. Eot tā. Ja proporciju nobrauktai degvielai rēķina pa mēnesi pēc maršr. kartēm, tad gada beigās vienalga jāpārrēkina un jāpakoriģē. Tā kā liela jēga katru mēnesi šķaidīt nav, lai 2x nav jādara darbs. Ja PVN, tad mēnesī iesaka paņemt nu kaut kādu minimālo % atdalīt priekšnodoklī(ja grib), tad gada beigās pēc kopējās proporc. noteikšanas var piekoriģēt un atdalīt vēl, ja sanāk. Tā kā vienalga g.beigās iznāk visus tos čekus vēlreiz ķidāt, ja grib maximālo pr.nodoklidabūt aatpakaļ.
Ineho
Ineho 07.01.2008 12:42
30 сообщений на сайте
А с каким отделением ВИДа вы разговаривали? Я бы советовала обратиться сразу в главное налоговое управление. И желательно ответ получить в письменном виде.
Albina
Albina 07.01.2008 12:46
64704 сообщения на сайте
Jā tas būtu interesanti.
Ilma
Ilma 07.01.2008 12:57
30495 сообщений на сайте
Tā bija tikai mutiska konsultācija neRīgā un bija ļoti draudzīga un VIDs piekrīt, ka šī situācija tik tiešām nav vienkārša. Ja būs kādreiz garastāvoklis rakstīt tās muļķīgās vēstules( uz kurām parasti atbild ar tiem pašiem likuma pantiem, ko esmu jau izlasījusi) , tad rakstīšu vietējam VID. Lai paši skaidrojas tālāk. Tad jau redzēs, ko atbildēs, un tad var štukot tālāk.Lai arī cik tas nebūtu stulbi, bet šis VID viedoklis tik tiešām ir vistuvāk likuma pantiņiem, ja uz visiem izdevumiem paskatās no viena viedokļa - IIN taksācijas periods ir gads....ar visām no tā izrietošām sekām.
Ineho
Ineho 07.01.2008 19:58
30 сообщений на сайте
А я бы предложила все-таки высчитывать пропорцию по каждому месяцу, а в конце года делать коррекцию точно так же, как коректируется годовая декларация по ПВН у тех, кто осуществляет облагаемые и необлагаемые сделки.

Иначе у вас в ежемесячных декларациях полная ерунда получится. Они все же должны соответствовать реальным чекам.
Albina
Albina 07.01.2008 20:51
64704 сообщения на сайте
Mn arī tā liekas kā saka Albina būtu visprātīgāk.
Ilma
Ilma 07.01.2008 21:10
30495 сообщений на сайте
Jā, tā jau droši vien ir. Ja nu vienīgi vēl variants katru mēnesi 50% PVN atdalīt, ko varētu pieskaņot tam lik.pantiņam, ka 50% , ja proporciju grūti noteikt un tad gada deklarāciju koriģet, ja vēl ir vēlēšanās, ja protams beigās neiznāk < par 50%
Ineho
Ineho 07.01.2008 21:20
30 сообщений на сайте
Чтобы получилось < par 50% надо очень постараться
Albina
Albina 07.01.2008 21:29
64704 сообщения на сайте
Ineho
Ineho 08.01.2008 10:54
30 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.