Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Saimnieciskā darbība un IIN К списку тем

Saimnieciskā darbība un IIN
Re, kādus interesantus jaunumus pamanīju www.delfi.lv

http://www.delfi.lv/news/national/politics/article.php?id=18635843

No nākamā gada plānots noteikt saimnieciskās darbības ieņēmumu apmēru, līdz kuram saimnieciskās darbības veicēji var izvēlēties maksāt fiksēto ienākuma nodokli, kā arī fiksētā ienākuma nodokļa aprēķināšanas kārtību, paredz Finanšu ministrija (FM) izstrādātie grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (IIN).
Aivars007
Aivars007 04.08.2007 21:54
26984 сообщения на сайте

Ответы (50)

Atgriežoties pie sākotnējās Aivars 007 tēmas.Man arī šis tas nav skaidrs. ja raksta smalki maršruta kartes un fiksē spidometra kopējo nobraukumu, vai tiešām visi pers.vaj degvielas čeki jāraksta žurnālā? tad kur paliek jēga, ka saimn. darb. jānošķir no personīgās?Galu galā , ja ir kop.nobraukumspēc spidometra un saimn. darb. km pēc maršruta kartes, tad taču var proporciju izrēķināt.Sakiet lūdzu, vai šo proporeciju par rēķināt arī pa mēnesi, vai tikai pa gadu kopumā, kā bija piemērā dots. Tad jau PVN arī var atdalīt tikai gada beigās, kad proporcija noteikta. Varbūt kāds zina kā te rīkoties.
Ineho
Ineho 06.01.2008 14:10
30 сообщений на сайте
tā proporcija IIN vajadzībām ir nepieciešama tikai 1 x gadā - rēķinot IIN ienākumu deklarācijai. Kāda jēga rēķināt katru mēnesi?
Saab
Saab 06.01.2008 15:55
356 сообщений на сайте
katru mēnesi tāpēc, ka

1) man šķiet vienkāršāk- 1x mēn visus čekus apstrādā, sadali pēc proporcijas pa ailēm- tas saimn.darb., tas personīgam patēriņam un aizmirsti šos čekus.Bet tas nu vēl tā.

2) PVN arī var atdalīt tikai tik, cik saimn.darb.izlietots,bet PVN deklarācija jau katru mēnesi jāražo. Tad iznāk, ka ,teiksim, 'martā veikts auto tekošais remonts, bet PVN par to atdalu tikai decembra deklarācijā, kad zinu, cik % pa gadu kopumā nobraukts saimn.darbībai. Kaut kā netīk tikai decembrī visiem auto izdevumiem PVN ķidāt un priekšnodoklī likt.
Ineho
Ineho 06.01.2008 16:57
30 сообщений на сайте
nu ja PVN tad citādāk. Es jau ar'[i proporciju rēķinot vairs čekus neceļu augšā.. ņemu datus no žurnāla un ceļazīmēm.
Saab
Saab 06.01.2008 17:01
356 сообщений на сайте
Nu, tur jau tā bēda, ka katru mēnesi rēķinot proporcija būs savādāka, nekā kopumā pa gadu rēķinot sanāk vidējais. Kādam atkal kaut kas var nepatikt vai ne? Tā , liekas bija VID vēstule par grozījumiem, kur tas piemērs dots par gadu. Leibus kaut kur deva piemēru par mēnesi.

Nu labi, piemēram ,ja visu dalu pa mēnešiem. tad tie 70%, ko pieņēma gada beigās, būtu tikai decembra proporcijai jāpiemēro vai visam 2007.gadam
Ineho
Ineho 06.01.2008 17:10
30 сообщений на сайте
Ineho, kāpēc par tekošo remontu kas veikts martā PVN jāatdala decembrī. Vajag atdalīt tajā pašā mēnesī kad saņemt rēķins( martā) un galva vairs nebūs jālauza.
Ilma
Ilma 06.01.2008 18:12
30495 сообщений на сайте
Если фирма не ПВН-плательщик, думаю можно делить и в конце года. Математика будет одинаковой.
Albina
Albina 06.01.2008 19:33
64704 сообщения на сайте
Kāds te sakars ar firmu!?

Slišala zvon, ņeznaja gde on!

Aivars007
Aivars007 06.01.2008 19:36
26984 сообщения на сайте
Kā es varu zināt, cik % no PVN atdalīt kā priekšnodokli, ja es nezinu, cik % no remonta man būs saimnieciskai darbībai, ko es uzzināšu gada beigās, rēķinot proporciju. Es taču nevaru visu PVN atdalīt pr.nodoklī, ja mašīnu izmantoju tikai daļēji.
Ineho
Ineho 06.01.2008 20:01
30 сообщений на сайте
Aivars007, я отвечала не вам, потому свои комментарии оставьте при себе.
Albina
Albina 06.01.2008 20:04
64704 сообщения на сайте
Ineho, почему узнаете только в конце года?
Albina
Albina 06.01.2008 20:05
64704 сообщения на сайте
Varbūt es bišķi esmu ieciklojusies savā domugājienā, bet ja seko VID vēstulei, kurā ir piemērs, ka proporciju rēķina 1X kopumā pa gadu, tad es to uzzinu gada beigās, bet to PVN es gribu atdalīt martā. Visu pVN nevaru,jo nezinu, cik% martā nobraukti saimn.darbībai,ja saimn.d. proporc.rēķinu g.beigās.A kā savādāk?
Ineho
Ineho 06.01.2008 20:31
30 сообщений на сайте
Vot ķīselis.Tad jau PVN gada citos mēnešos šādiem izdevumiem vispār nevar atdalīt( jo nezin gada proporciju). Bet tā taču vispār ir diskriminācija.
Ilma
Ilma 06.01.2008 20:45
30495 сообщений на сайте
bet vai tad tur teikts, ka jārēķina procentus priekšnodoklim?

4. Aprēķinot personīgā vieglā automobiļa (izņemot vieglo automobili ar speciālo aprīkojumu) vērtības nolietojumu, izdevumos ietver aprēķināto nolietojumu proporcionāli saimnieciskās darbības vajadzībām nobraukto kilometru skaitam, bet ne vairāk par 70 procentiem.

5. Ja maksātājs saimnieciskās darbības veikšanai izmanto telpas vai mantu, kura tiek izmantota arī tā personīgajam patēriņam, saimnieciskās darbības izmaksās var ieskaitīt tikai to ar šo telpas vai mantas izmantošanu saistīto izdevumu daļu, kas attiecas uz saimniecisko darbību, ja iespējams objektīvi noteikt šādu proporciju un to dokumentāri pamatot. Ja minēto proporciju nevar objektīvi noteikt un dokumentāri pamatot, maksātājs saimnieciskās darbības izdevumos iekļauj 70 procentus no attiecīgajiem saimnieciskās darbības izdevumiem.
Cleo
Cleo 06.01.2008 21:00
19234 сообщения на сайте
manuprāt izdevīgāk ir reģistrēties kā SIA un nekādus procentus nevilkt.....
Cleo
Cleo 06.01.2008 21:01
19234 сообщения на сайте
Albina

Neatstāšu gan savus komentārus pie sevis.

Nevajag Jums izlikties gudrākai par visiem un svētākai par Romas pāvestu.

Tad arī nebūs šādu komentāru.

Aivars007
Aivars007 06.01.2008 21:25
26984 сообщения на сайте
5. Ja maksātājs saimnieciskās darbības veikšanai izmanto telpas vai mantu, kura tiek izmantota arī tā personīgajam patēriņam, saimnieciskās darbības izmaksās var ieskaitīt tikai to ar šo telpas vai mantas izmantošanu saistīto izdevumu daļu, kas attiecas uz saimniecisko darbību, ja iespējams objektīvi noteikt šādu proporciju un to dokumentāri pamatot. Ja minēto proporciju nevar objektīvi noteikt un dokumentāri pamatot, maksātājs saimnieciskās darbības izdevumos iekļauj 70 procentus no attiecīgajiem saimnieciskās darbības izdevumiem.

6. Personīgā vieglā automobiļa (izņemot vieglo automobili ar speciālo aprīkojumu) ekspluatācijas izmaksas izdevumos ietver proporcionāli saimnieciskās darbības vajadzībām nobraukto kilometru skaitam, pamatojoties uz detalizēti izstrādātiem maršrutiem. Ja maksātājam nav atbilstoši noformētu attaisnojuma dokumentu, izdevumos ietver ne vairāk par 50 procentiem no faktiskajām izmaksām.
Ilma
Ilma 06.01.2008 21:31
30495 сообщений на сайте
Par izdevumiem, tas jā, vienkārši grūti to PVN sakombinēt kopā ar vienkāršo gr.uzskaiti.Diskriminācijas jau varbūt nav, tikai skaidrības pamazāk. Neiet tā labi kopā tas kases un uzkrāšanas princips. VIDā arī viņi saprot problēmu un katrs domā savādāk. Es jau arī viņus saprotu, ne jau VIDs tos likumus izdomā.

Bet runājot par to, kur teikts, ka PVN % jārēķina, tas jau izriet no PVN Likuma. Bija tur tas pantiņš (Precīzi necitēšu), ka priekšnodokli atdalīt var izdevumiem, kas nodrošina apliekamo darījumu veikšanu. Tāpat, kā normālā uzņēmumā reprezentācijai 60% , ja telefona limitus pārtērē, tāpat jau PVN taču atdala atbilstoši saimn. darbības izdevumu lielumam.Esmušur tur arī skaidrojumus lasījusi par šo PVN atdalīšanu vienkāršai uzskaitei. Tā ir, 100% nevarēs.
Ineho
Ineho 06.01.2008 21:46
30 сообщений на сайте
Nu 100% nevarēs gan ja nav visi 100% uz saimn. darījumiem.Jāatskaita minimālais % ja pēc gada rezultātiem mainās %tad var piekoriģēt.Bet ja sanāk vairāk tad labi, bet ja mazāk.Ko tad var saprast kurā mēnesī jākoriģē? Nu nav nav izdomāts.Varbūt vēl izdomās.
Ilma
Ilma 06.01.2008 23:14
30495 сообщений на сайте
Jāa, kads mani ir spratis un jūt līdzi. Vispār sviests, vai ne? Bet kā tad palika ar tiem jauniem auto 70% .Ja rēķina prop. par katru mēnesi, tad tie tikai decembrim, vai arī būtu pa iepriekš. mēnešiem jāņem nost, ja s.d. bija piemēram 75%? Kādas domas?
Ineho
Ineho 06.01.2008 23:21
30 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.