Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Cīņa ar algam aploksnēs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! К списку тем

Cīņa ar algam aploksnēs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VID прислали письмо, мол зарплата маленькая:( Попросили дать обьяснение. Все устроены по часовой, будет ли достаточно табеля рабочего времени??? Или нужен график работы??? Или ещё чего нибудь???
Rl-lenusik
Rl-lenusik 21.07.2008 09:37
129 сообщений на сайте

Ответы (24)

Un vēl paskaidrojumi, kāpēc tik mazas algas
Ambera
Ambera 21.07.2008 09:40
21759 сообщений на сайте
Kādi var būt paskaidrojumi?
Rl-lenusik
Rl-lenusik 21.07.2008 09:44
129 сообщений на сайте
kāpēc tik mazas algas
Ambera
Ambera 21.07.2008 09:44
21759 сообщений на сайте
Vienīgais iemesls var būt - nav strādāts pilns darba laiks. Citu iemeslu būt nevar.
Ilma
Ilma 21.07.2008 09:45
30495 сообщений на сайте
Так и написать, что не работаем полный рабочий день. А не работаем потаму что работы нету? А документы им какие то нужны или нет?
Rl-lenusik
Rl-lenusik 21.07.2008 09:48
129 сообщений на сайте
http://www.vgk.lv/index.php?setgc=forum&action=shposts&fid=2&tid=37336&pg=8
Ambera
Ambera 21.07.2008 10:02
21759 сообщений на сайте
kādus dokumentus vajadzēs, tādus paprasīs. Vispirms jau prasa paskaidrojumu, kad izskatīs paskaidrojumu tad droši vien arī pateiks kādus dokumentus uzrādīt. Parasti tie ir darba līgumi, darba laika uzskaites tabeles, algu aprēķinu saraksti.
Cleo
Cleo 21.07.2008 10:57
19234 сообщения на сайте
Может у кого то есть примеры, кто что отвечал. Буду очень признательна. Можно скинуть на э-майл inna.in@inbox.lv Спасибо всем огромное!
Rl-lenusik
Rl-lenusik 21.07.2008 11:08
129 сообщений на сайте
Ну дык напишите сами.

Начальники обычно очень многословно и эмоционально обосновывают бухгалтеру свое право не платить налоги. Вот пусть вам и задиктуют свои аргументы.
Maija
Maija 21.07.2008 11:10
28223 сообщения на сайте
К сожалению мой начальник предпочитает отмалчаться:(
Rl-lenusik
Rl-lenusik 21.07.2008 11:16
129 сообщений на сайте
http://www.vgk.lv/lv/forum/2/37336/page/12/

http://www.vgk.lv/lv/forum/2/37336/page/9/
Cleo
Cleo 21.07.2008 11:21
19234 сообщения на сайте
Diemžēl ir jāatbild, nevar отмалчаться.
Cleo
Cleo 21.07.2008 11:21
19234 сообщения на сайте
Огромное всем спасибо. Чего нибудь напишем:-/ Надеюсь СГД понравится:-D
Rl-lenusik
Rl-lenusik 21.07.2008 11:26
129 сообщений на сайте
Šādas vēstulītes nav nekas jauns. Es Ekselī izveidoju vienkāršu, pārskatāmu tabuliņu ar mūsu algu analīzi par 2 gadiem - rādītājus paņēmu izdevīgākos no mūsu viedokļa, t.i. izrēķināju vidējo algu uz darbinieku skaitu pa mēnešiem, kas mūsu gadījumā bija samazinājies, bet alga augusi salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Iedevu direktoram un rezultātā abas puses šķīrās draudzīgi. Atrodiet pamatotu iemeslu, kādēļ Jums algas ir tādas kādas tās ir, pēc iespējas vienkārši un saprotami izskaidrojiet savu viedokli.
Zinme
Zinme 21.07.2008 22:10
1186 сообщений на сайте
Es esmu uzņēmumā tikai grāmatvede, es algas nenosaku un savas pilnvaras nepārkāpju un uzņēmuma vadību nepazemoju, viņu vietā uzņemoties atbildību. Tāpēc uz šādām vēstulēm atbildi sagatavoja uzņēmuma vadība, kas noslēdza DL un noteica algas.
Andaz
Andaz 22.07.2008 10:20
27892 сообщения на сайте
tie vadītāji mēdz būt ļoti dažādi, ir tādi, kas paši nes to atbildību, bet ir tādi, kas grāmatveža ieteikumus, ka nevajag "raustīt lauvu aiz ūsām" un noteikt algas nedaudz lielākas par minimālo un tarifa likmi arī nedaudz augstāku par noteikto minimālo - ignorē, sakot, ka tādas algas grib noteikt un viss, bet pēc tādiem kā jautājumā incidentiem pēkšņi apgriež kažoku uz otru pusi un brauc augumā grāmatvedim, kāpēc šis neesot viņu konsultējis, ka vajag algu vismaz minimālās algas apmērā. Tādiem vadītājiem vainīgs vienmēr būs grāmatvedis.
Cleo
Cleo 22.07.2008 10:29
19234 сообщения на сайте
Es esmu uzņēmumā tikai grāmatvede, es algas nenosaku un savas pilnvaras nepārkāpju un uzņēmuma vadību nepazemoju, viņu vietā uzņemoties atbildību

Tas nemaz nav jādara. Nesaskatu neko nosodāmu, ja grāmatvedis palīdz vadītājam sagatavoties gaidāmajai vizītei VID.

Diemžēl realitāte ir tāda, ka lielākoties vadītājs no galvas nekādus skaitļus nezin un mazajos uzņēmumos tas pats vienīgais grāmatvedis ir tas, kam reāli jāpārzin ne tikai uzskaite, bet arī uzņēmuma lietvedība, atbilžu sagatavošana utt.

Ar to gribēju pateikt, ka man nav pieņemamas attiecības "katrs par sevi" es-grāmatvedis, tu-vadītājs, tiec nu pats galā.
Zinme
Zinme 22.07.2008 20:05
1186 сообщений на сайте
Bet varbūt pietiek uzņemties vadītāja lomu un visas s... viņa vietā izstrēbt? Kāpēc tik maza alga (bet pārējā, piedodiet-atvainojiet, tomēr aploksnē) nav grāmatveža darīšana! Lai vadība pati attaisnojas! Ka nodokļus maksāt negrib, ka par darbiniekiem nospļauties! Kādi vēl tur aprēķini??? Kādi?!

Pēc tam pašas gaužaties - algas mazas, mūs par cilvēkiem neuzskata, visu vai nu uzveļ, pienākumu simtiem, bet par to nemaksā! Piedodiet, bet 99% pašas vainīgas!

Un nevajag man bāzt acīs par to, ka uzņēmums mazs vai koturvēl. Pati n-tajos uzņēmumos esmu strādājusi un zinu, ka krauj tāpēc, ka mēles mutē nav un pašcieņas! tajā brīdī, kad māki pateikt, ka, piemēram, rakstīt visu vietā nav grāmatveža darīšana, jo nav ne mazākās nojausmas, kur katrs vazājas un gribat, lai sarakstu -dodiet arī man degvielu par uzņēmuma līdzekļiem tik, cik man to vajag, un vēl uzņēmuma auto - situācija mainās. Un par labu grāmatvedim!

Tikai jāiemācās pateikt!
Andaz
Andaz 23.07.2008 10:07
27892 сообщения на сайте
Nudien nedomāju, ka sava viedokļa izteikšana var radīt tik asu reakciju.

Cienījamā Andaz, Atvainojos, ja esmu Jūs kaut kā aizskārusi. Es cienīšu Jūsu viedokli, bet nenosodiet manējo.
Zinme
Zinme 23.07.2008 16:49
1186 сообщений на сайте
Es savam vadītājam gatavoju visus paskaidrojumus, un nemaz neuzskatu to par apgrūtinājumu. Viņš tos paraksta. Nedomāju, ka vadītāja darbs ir rakstīt paskaidrojumus. Bet viss ir atkarīgs no darba organizācijas un attiecībām starp grāmatvedi un vadītāju. Divus vienādus uzņēmumus šajā ziņā nez vai atradīsiet.
Lidijadzene
Lidijadzene 23.07.2008 17:26
275 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.