Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Mikrouzņēmumu sniegtie darbaspēka nodrošināšanas pakalpojumi К списку тем

Mikrouzņēmumu sniegtie darbaspēka nodrošināšanas pakalpojumi
Labdien !

Varbūt kāds varētu minēt piemēru tādam mikrouzņēmuma sniegtajam pakalojumam, kas NETIKTU pielīdzināts darbaspēka nodrošināšanas paklpojumam !

Paldies par idejām !
Indra2277
Indra2277 23.01.2012 15:38
309 сообщений на сайте

Ответы (81)

Kas ir СЗЛ?

Kāda tam nozīme, kāda daļa manam klientam, kā es maksāju nodokļus.Sēžu savā offisā, vai deklarētajā dzīves vietā un sniedzu grāmatvedības pakalpojumus uz sava datora,ar licencētām programmām.
Japaina
Japaina 25.01.2012 17:03
10269 сообщений на сайте
Man piemēram patīk savs MUN un godīgi sakot pie patreizējās valsts situācijas un likumdošanas neredzu jēgu maksāt "bešenos" nodokļus.
Cleo
Cleo 25.01.2012 17:04
19234 сообщения на сайте
Nu, jā, CLEO,ja līdz pensijai vēl tālu(70g.:-D), tad var.

Man viena gudra konsultante brīnās un ir sašutusi, kā viņas vīram tik maza pensija,bet pati visus gadus veda viņam to grāmatvedību, nodokļus maksāt negribēja, tagad varēs uzturēt.:-D
Japaina
Japaina 25.01.2012 17:12
10269 сообщений на сайте
Извиняюсь, СЗЛ - pašnodarbināta persona
Tehnolog
Tehnolog 25.01.2012 17:14
3127 сообщений на сайте
Toties man draudzenīte MUNā (ne jau pašas vēlme bija). Šovasar ies BKA un no māmiņu algas - figvam :'(
Andaz
Andaz 25.01.2012 17:29
27892 сообщения на сайте
Nu jā, Japaina, man pensija vēl tāāālu, ja "karoti" nenolikšu vēl pirms pensijas vecuma sasniegšanas. Turklāt nemaz ne tik maz to mikro nodokli maksāju.
Cleo
Cleo 25.01.2012 18:24
19234 сообщения на сайте
Piekrītu Cleo, esmu MUN maksātāja un esmu ļoti apmierināta. Līdz pensijai toties nav tālu tā kā ar šiem pāris gadiem nekādus miljonus nezaudēšu. Un ja bažījās par pensiju, tad droši var nenomaksāto nosdokļu daļu 25% IIN + 30 VSAOI ( pretēji tagadējiem 9% ) katru mēnesi nolikt zeķē ( protams ja tas izdodas). Un kaut arī būšu pensijā tāpat ar to neiztikt, jāstrādā tpu, tpu līdz kapa malai.
Ilma
Ilma 25.01.2012 21:24
30495 сообщений на сайте
Pievienojos MUN atbalstītājiem , ne visi var atļauties maksāt lielus nodokļus.
Inz
Inz 25.01.2012 21:59
661 сообщение на сайте
Tie, kas maksā MUN, jo viņiem nav izmaksu, nav lāga darbinieku - viss ir OK, bet man ir ļoti žēl visu to, cilvēku, kuriem DD piespieda sareģistrēties par MUN maksātāju (uzveļot uz viņu pleciem visu atbildību par grāmatvedību un nodokļiem) vai pats pārreģistrējās tikai un vienīgi tādēļ, lai nemaksātu nodokļus. Cilvēki jau nezina sekas. Un man ir patiesi žēl visu to jauno meiteņu, kurām nebūs māmiņu algu tikai tā iemesla dēļ, ka kāds par viņām negrib maksāt nodokļus.
Andaz
Andaz 26.01.2012 09:56
27892 сообщения на сайте
Piekrītu Andas viedoklim.
Irena22
Irena22 26.01.2012 10:07
42998 сообщений на сайте
Я тоже согласен, но переходил на MUN прекрасно понимая о социальных последствиях. Иначе просто не смог бы сохранить бизнес после обвала 2008 года, из которого еле-еле выбираюсь (пока что объёмы 2006 года).

To Ilma: я когда-то также думал - пенсия далеко. Не заметите, когда проблему решать будет поздно. У меня есть знакомые - пенсионеры, когда-то имевшие свой небольшой бизнес, ставшие сейчас нищими пенсионерами. Не надейтесь на "protams ja tas izdodas". Желание купить чай для похудения, а к нему тортик, может перебить Ваше "ja". Начинайте откладывать ежемесячно хоть что-то без возможности "выгребсти" эти накопления. Форма может быть разной. Или хотя бы вложитесь в самое надёжное накопление - на получение перфектного образования детьми. Глядишь, они в старости поддержат.
Tehnolog
Tehnolog 26.01.2012 11:01
3127 сообщений на сайте
Es pazīstu vairākus sīkos uzņēmējus, kas tieši pateicoties MUN, ir mazliet atsākuši maksāt nodokļus. Iepriekš maksāja sev 10-20 Ls mēnesī par dažām darba stundām, vai neaprēķināja atlīdzību vispār, arī nodokļi līdz ar to robežās no 0 līdz kādiem 80 Ls gadā (VSAOI, jo IIN te vispār neparādās). Toties kā MUN maksātāji samaksā ap 600 Ls gadā. Domāju, ka te skaidri redzams valsts ieguvums. Ja VID sāks apkarot MUN, viņi visi atkal pāries vecajās pozīcijās.
Ilzex
Ilzex 26.01.2012 11:35
2676 сообщений на сайте
Ilze - ja negrib, SEV lai nemaksā, bet apčakarēt darbiniekus....un ne jau ar tiem 10-20 latiem mēnesī viņš iztika! Bija, kur paņemt.

Man nav žēl - ņem kaut miljonu, bet nevajag tāpēc citus cilvēkus dzīt postā! Tā bezkaunība - likt vecam tantukam-apkopējai, piereģistrēties kā MUN maksātājai, kārtot grāmatvedību un tikt ar to visu galā, tikai tāpēc, ka "man negribas maksāt SAI" ir vairāk kā bezkaunība.
Andaz
Andaz 26.01.2012 13:32
27892 сообщения на сайте
Varu tikai piekrist, ka nav pareizi spiest darbiniekus kļūt par MUN maksātājiem, bet tā kā es ar tādiem gadījumiem neesmu saskārusies, tad nevaru komentēt.

Es gan ieteicu vieniem telpu apsaimniekotājiem maksāt savam darbiniekam (kā teiktu krievu foklora "visu roku meistaram") kā MUN (pretstatā pašreizējam stāvoklim, kad viņam samaksā aploksnē bez jebkādiem nodokļiem), viņu grāmatvedei tās būtu 5 minūtes palīdzēt uztaisīt cilvēkam MUN deklarāciju.
Ilzex
Ilzex 26.01.2012 14:37
2676 сообщений на сайте
Jā varianti var būt dažādi.
Ilma
Ilma 26.01.2012 16:36
30495 сообщений на сайте
Nu-nu! Rūpīgi izlasiet IIN likumu par darbinieku nomu MUN-ā.

Tūliņ dabūsiet nomaksāt visus nodokļus.

Neapskaužu grāmatvedi, kurai jātaisa atskaites priekš visiem darbiniekiem (droši vien par velti, piedevām).

Un, ja Ilze, neesat ievērojusi, bez ceturkšņa deklarācijām, jākārto grāmatvedības uzskaite un arī gada atskaites jāsagatavo.
Andaz
Andaz 26.01.2012 16:36
27892 сообщения на сайте
Kāpēc kādam grāmatvedim būtu kaut ko jātaisa par velti.Manneviens neko nedara par velti.Laipaši muļļā.:-D
Japaina
Japaina 26.01.2012 17:44
10269 сообщений на сайте
Iznācis kā vienmēr, vēršoties pret tiem, kas darbiniekiem "palūdza" pārformēties, piemēram, autobusiņu šoferiem, kas tagad brauc ne savas mašīnas noteiktos maršrutos, bet ticis visiem, kas saņem pakalpojumus no MUN, jo šīs "kaut vienu pazīmi" var pievilkt pie jebkura pakalpojuma.
Zinme
Zinme 27.01.2012 11:21
1186 сообщений на сайте
Par to pašu tēmu pārdomas - kā varētu VID skatīties uz šādu situāciju, kad mikrouzņēmums sniedz uzņēmumam X (mikrouzņēmumam ir vairāki klienti) grāmatvedības pakalpojumus, bet tajā pašā laikā mikrouzņēmuma vienīgais darbinieks (īpašnieks) arī uz pāris stundām strādā kā darbinieks šajā uzņēmumā X kā grāmatvedis. Teorētiski jau viss likuma ietvaros, bet man kaut kā liekas, ka tas izskatīsies ļoooti aizdomīgi, ne?
_susurs_
_susurs_ 09.02.2012 15:03
848 сообщений на сайте
Paldies visiem par atbildēm, tomēr nekļuva īsti skaidrs, kas tas ir par paklpojumu, ko DRīKST sniegt mikrouzņēmums !
Indra2277
Indra2277 09.02.2012 15:16
309 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.