Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Autonodoklis К списку тем

Autonodoklis
Tikko bija tematiskā pārbaude. Tika konstatēts, ka pārkāpums ir tāds, ka uzņēmums noraksta benzīna izdevumus, atskaitot tikai 80% PVN priekšnodoklī, par darbinieka automašīnu, kas ir darbinieka īpašums, bet tiek izmantota darba vajadzībām. VID pieprasa: lai varētu norakstīt benzīnu izdevumus, esot jāmaina darbinieka automašīnas tehniskā pase, tajā kā turētāju norādot uzņēmumu. Pretējā gadījumā visi benzīna čeki par benzīnu (sākot no šī gada janvāra) esot jāņem ārā no uzņēmuma grāmatvedības. Vai kāds var pateikt, vai tiešām normatīvajos aktos ir paredzēta tāda kārtība? VID darbiniece skaidroja, ka tas esot spēkā no šī gada. Bet ko darīt, ja darbinieks izmanto personīgo automašīnu darba vajadzībām vairākos uzņēmumos? Visus taču nevar ierakstīt par turētājiem? Turklāt nekad nebiju dzirdējusi, ka ir tāda kārtība - proti, benzīna norakstīšanai ir nepieciešams, lai tehniskajā pasē uzņēmums būtu turētājs. Kāds ir jūsu viedoklis?
Leila
Leila 19.07.2011 16:03
24 сообщения на сайте

Ответы (140)

Jā, tiešām, ja lasa PVN likumu, tad tā iznāk, ka nav minētas darbinieku a/m, ko lieto darba vajadzībām... bet jums jau "piesien" Autonodokli... es ņemtu līdzi Iedz. ienāk. nodokļa likumu, darba likumu , kur paredzēts darbiniekiem kompensēt izdevumus par darba aprīkojumu.
Inz
Inz 19.07.2011 19:35
661 сообщение на сайте
"Par otro PVN sadali, tiešam to nebiju pamanījusi, stulbums kaut kāds, Tad uz darba līguma lietotām automašinām darba vajadzībām var norakstīt PVN 100% un tur tas suns aprakts"... Jā, bez maz vai tā sanāk. Man pazīstams uzņēmējs stāstīja, ka Dombura raidījumā Finansu ministrijas pārstāvji esot gudri sprieduši, un kāds viņus tur provocējis, ka tie 80 un 20 netieši norādot, ka uzņēmums ir disponēts maksāt autonodokli. Man tieši tagad tā arī ir sanācis - no grāmatvedības viedokļa vēloties ievērot likuma normas, atskaitīju, kā teikts likumā. Bet, kad VID darbiniecēm apstiprinoši atbildēju, ka ievēroju proporciju 80 un 20, tad viņas sazvērnieciski saskatījās, un tagad man tas ir beidzies ar uzņēmuma kā turētāja ienešanu darbinieka personīgās automašīnas pasē un attiecīgi nodokļa maksāšanu. Obydno...
Leila
Leila 19.07.2011 19:49
24 сообщения на сайте
Detalizētāk paskaidrojot, sanāk: ja ievēro to slaveno proporciju 80 un 20, tad esi nolēmēts uz nodokli. Un tur laikam tas štuks ir bijis, tā teikt, ar apmānu. Es domāju, ka tas ir mēģinājums apkarot procesu, kad uzņēmumi pārrakstīja sev piederošas automašīnas uz privātpersonām. Būtu es norakstījusi PVN 100% apmērā, tad neiekļūtu vienā kategorijā ar uzņēmuma īpašumā un turējumā esošām mašīnām. Tā kā esmu ievērojusi likuma normu, kas attiecas uz uzņēmuma īpašumā un turējumā esošām mašīnām, tad, neskatoties uz to, kādas ir vienošanās un kam pieder automašīna, tagad tā ir jāpiesaista uzņēmumam, norādot to par turētāju darbinieka personīgās automašīnas tehniskajā pasē... un tā teikt, autonodoklis rullē, VID-s var gavilēt un valsts kase skaitīt dālderus. Tā kaut kā. Bet nav patīkami jau tas fakts vien, ka ar viltu, viltu tas viss notikās, jo valstij laikam izdevīgi, ka cilvēki daudz ko nezina un līdz ar to nesaprot...
Leila
Leila 19.07.2011 19:55
24 сообщения на сайте
Man gan šķiet, ka VID inspektori ir pārcentušies.

Auotransporta nodoklis ir jāmaksā visiem uzņēmumiem par visiem auto. Tas viens.

Savukārt uzņēmuma vieglā autotransporta nodoklis - tikai par uzņēmuma vieglajiem auto, ja tie nav deklarēti CSDD kā tikai un vienīgi saimnieciskajā darbībā izmantojamie. Tādā gadījumā nepieciešams GPS ar visām tām funkcijām, kas attiecīgajā normatīvajā aktā aprakstītas.

Par PVN - uzņēmums neatskaita 20% no priekšnodokļa par visiem vieglajiem auto (uzturēšana, degviela, stāvvietas, mazgāšana, remonts, apkope), neskatoties uz to, kas tas par auto - privātais, uzņēmuma, līzingā vai kā citādi.

Nu nav tiesību katram VID inspektoram likumus traktēt pa savam.

Ja uzliek sodu, es personīgi obligāti pārsūdzētu, kā arī tiesātos, ja tas būtu nepieciešams.
Aivars007
Aivars007 19.07.2011 19:59
26984 сообщения на сайте
Nu pag. Ja jau var atskaitīt 100% PVN (kaut gan man tā šaubīgi tomēr), tad labojiet deklarācijas un atskaitet 100% un nevajadzēs uz uzņēmumu automašīnu pārrakstīt. Kaut gan dīvaini. Es savai automašīnai neļautu mainīt tehnisko pasi uz uzņēmumu. Kas tie par stulbiem pieprasījumiem no VID puses?
Rasule2
Rasule2 19.07.2011 20:01
240 сообщений на сайте
Aivar007: Nekad nebiju uzdrošinājusies rakstīt forumā, vienmēr tikai lasīju. Man Jūsu teiktais vienmēr ir paticis, bieži vien esat asprātīgi izteicies. Paldies, ka arī te uzrakstījāt. Nezinu, ko pasākt. Rīt jāiet uz paklāja pie inspektoriem 11:00. Grib, lai rādu automašīnas pasi ar turētāju - uzņēmumu. Jāskrien no rīta uz CSDD. Bet vai piekāpties?
Leila
Leila 19.07.2011 20:03
24 сообщения на сайте
Rasule2: Paldies par Jūsu komentāru. Man liekas - gluži tāpat kā Jums. Kaut kāds pilnīgs murgs. Kā sliktā sapnī - un, kad es prasu inspektorei, kurā normatīvajā aktā ir rakstīts, ka benzīna izdevumu norakstīšanai priekšnosacījums ir uzņēmuma esamība kā turētājam darbinieka personīgās automašīnas tehniskajā pasē, viņa man saka: Likums par PVN, Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likums un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likums un kas tur, kas tur. Bet nekur tāda interpretācija nav atrodama. Man laikam jāsaka, ka tā nav un tas rakstīts Latvijas Republikas Satversmē. Jo tomēr cilvēkam ir tiesības uz savu īpašumu un pat VID-am tās ir jārespektē, lai kā gribētos "iešņaukt" to nodokli.
Leila
Leila 19.07.2011 20:08
24 сообщения на сайте
Inz: paldies par ieteikumu! Esmu dilemmas priekšā, jo daudzi iesaka cīnīties. Nav tas īsti normāli. Ja es tagad piekāpjos, tad sanāk, ka es visam tam viņu "marazmam" un izrīkošanai dodu piekrišanu. Taču bail ar'... Ja baigi cimperlēšos, uzsūtīs auditu... lai gan ir tā - ja patiešām esi vainīgs, tad esi un nav obydno, jo dabūn pa to, ko esi pelnījis. Bet te jau sanāk kā padomju laikos - ir jāizpilda piecgades plāns, jāpanāk, lai pēc iespējas vairāk uzņēmumu tiek iesaistīti tajā viņu jaunizceptajā vieglā autotransporta nodokļa maksāšanas shēmā un tad jau "no way back" (atpakaļ-ceļa, tā teikt, nav). Viņiem (biju Skanstes ielā) tur ir pat kaut kāda mistiska anketa, ko mēs, kopā "laimē saķērušies", pildīsim ar inspektoriem rīt. Tur laikam viņi identificēs visas automašīnas, kas atrodas mūsu uzņēmuma perimetrā, lai vajadzīgā brīdī ņemtu "uz grauda"...
Leila
Leila 19.07.2011 20:13
24 сообщения на сайте
Biju pagājušo ceturtdien labā seminārā, kur VID NP .... inspektore Danute Deičmane par auto nodokli klāstīja - neviens inspektors nevar pieprasīt kaut ko ierakstīt a/m tehniskajā pasē ( nav tāds likums), "Par transportlīdzekļa turētāju nav uzskatāma persona, kas transportlīdzekli lieto uz dienesta vai darba tiesisko attiecību pamata", (bija seminārā pat šāda veida piemēri par to, ka nodoklis nav jāmaksā, ja a/m ir Fiziskas personas īpašumā un saskaņā ar darba līgumu darba laikā tiek izmantota darba vajadzībām). Šeit pat vēl Iedz.ien.likumā ir neapliekama kompensācija (amortizācija) 0,03 Ls par katru km.

PVN likums nekādā gadījumā nesaistās ar Uzņ.vieglo transportlīdzekļu nodokli. PVN "dzīvo"savu neatkarīgo dzīvi - visas tajā punktā norādītās a/m un ar tām saistīto izdevumu PVN summas proporcionāli jādala ( nav izņēmums arī ZS).

Stiprinies Leila un cīnies par savām tiesībām!!!! Ļoti bieži šodien inspektori interpretē likumus "pa savam" bez jebkādas loģikas.

Varu piebilst, ka atrodas arī tādas nodaļas, kuras nepieņem EDS iesniegtos nestrukturētos iesniegumus, bet pieprasa tos nest fiziski un nodaļu....
Ingad
Ingad 19.07.2011 20:23
460 сообщений на сайте
Leila, nu pag! Tie darbinieki tā piekrīt savas automašīnas tehniskajā pasē rakstīt uzņēmumu kā turētāju?

Es nedotu gan. Lai kaut ko tur ierakstītu vēl. Lai takš iet viņi bekot! Ja man izmaksāja kompensācijā 5 lati par nobraukto degvielu, tas jau nenozīmē, ka varēs rīkoties ar manu īpašumu.
Rasule2
Rasule2 19.07.2011 20:24
240 сообщений на сайте
Rasule2: Nu, ja... par ko arī ir runa. Es nesaprotu, ko lai dara. Mums ir ļoti mazs uzņēmums. Divas mašīnas tikai. Viena - valdes loceklim, kas darbojas uz pilnvarojuma līguma pamata, un viena darbiniekam (darba līgums, protams). Nu, tajā valdes locekļa automašīnas tehniskajā pasē var būt arī var ielikt uzņēmumu kā turētāju, jo nav darba tiesisko attiecību. Bet darbiniekam? VID-s saka: ja darbinieks nepiekrīt uzņēmumu likt kā turētāju, tad jāņem no visi čeki par degvielu ārā no grāmatvedības. Ko lai dara?
Leila
Leila 19.07.2011 20:34
24 сообщения на сайте
Nu nevar VID piespiest šādi rīkoties - "ja darbinieks nepiekrīt uzņēmumu likt kā turētāju, tad jāņem no visi čeki par degvielu ārā no grāmatvedības. "

Degvielai taču ir norakstīšanas pamatojums - a/m ceļazīme vai maršruta lapa vai kāds cits apliecinājuma dokuments par saimn.vajadzībam nobraukto.
Ingad
Ingad 19.07.2011 20:40
460 сообщений на сайте
Es pacīnītos - arī Skanstes ielā ir visādi inspektori,kuri uz mūsu pamatotu jautājumu par nodokļiem izskrien uz ilgu laiku ārā "pakonsultēties". Un tad piesārtuši nāk atpakaļ un pazemina toni.
Ingad
Ingad 19.07.2011 20:48
460 сообщений на сайте
Katrs civiltiesiskais darījums, kā rezultātā nodokļu maksātājs veic priekšnodokļa atskaitījumus, ir individuāls ar sava veida niansēm un īpatnībām, tāpēc individuāla ir arī katra darījuma analīze un izvērtēšana. Taču jebkurā gadījumā, vērtējot darījumu, VID ņem vērā, ka tiesības uz priekšnodokļa atskaitījumiem, rodas tikai tad, ja pastāv visi tiesību normā paredzētie nosacījumi:

Saņemtās preces/pakalpojumi tiek izmantoti savu ar PVN apliekamo darījumu nodrošināšanai, t.i., tiek radīta jauna ar PVN apliekama prece vai pakalpojums.
Linete
Linete 19.07.2011 20:57
2983 сообщения на сайте
Ingad: nu, jā. Visi norakstīšanas pamatojumi tika VID-am uzrādīti. Bet man tagad sāk likties, ka tie tematisko pārbaužu veicēji nav nekas cits kā tādi robotiņi, kas paši neko nedomā, bet kurus ieprogrammē... protams, ka meitenes (no VID, kas veic pārbaudi) nevar pašas lāgam neko paskaidrot. Viņas pat man centās iegalvot, ka 80% no degvielas izmaksām (nevis no PVN var attiecināt - interesanti gan, kā tas izskatītos)... kur tad paliktu tie 20% - gaisā, ja ne uz PVN, ja ne uz izmaksām nevarētu attiecināt. Koroče, "mērens murks". Pēc tam pašas apskatījās metodiku un saka: ā, jā, Jūs pareizi rēķināt. Viņām gan vajadzētu to labāk zināt. Vienvārdsakot, vasara sabojāta, temātiskā pārbaude ilgst jau no 21.jūnijā. uh...
Leila
Leila 19.07.2011 20:57
24 сообщения на сайте
Vai degviela ielieta pēc darba laika:-/
Linete
Linete 19.07.2011 20:58
2983 сообщения на сайте
... ko apliecina ceļazīmes, ka tā tas ir noticis:-D
Ilma
Ilma 19.07.2011 20:58
30495 сообщений на сайте
Linete: Mums ir pamatojums par to, ka degvielas norakstīšana ir veikta saimniecisko vajadzību nodrošināšanai, kā rezultātā tiek radīta jauna prece vai pakalpojums. Tā kā mums pamatdarbība ir saistīta ar eksportu, tad, iespējams, VID nepatīk, ka darījumi tiek aplikti ar PVN 0% likmi. Taču par to pat nepastāv strīda. Šobrīd viss notiek "pa rupjo": meitenes saskatījās, izdomāja, ka jāieliek darbinieka automašīnas tehniskajā pasē ir jāieliek uzņēmums kā turētājs un jāmaksā vieglā autotransporta līdzekļa nodoklis. Forši. Tik vienkārši.
Leila
Leila 19.07.2011 21:01
24 сообщения на сайте
Leila, turaties! Visi murgi reiz beidzas

Tas nekas, ka vasara, bet Jums būs tomēr pieredze. Un iesaku cīnīties. Kā Inz ieteica, paņemiet izkopējiet likuma pantus un tā mierīgi.
Rasule2
Rasule2 19.07.2011 21:03
240 сообщений на сайте
Rasule2: Paldies par atbalstu! Šobrīd ir sākusies riktīga panika. It kā nieks, bet "porķī" nervus... vnk, tāpēc ka situācija ir absurda pati par sevi. Nekad nebiju iedomājusies, ka varētu izvērsties tā... un vēl varu pačukstēt, ka viņus ļoti interesē, lai komandējuma izdevumi nepārsniedz 70% no darba algas, jo tad tie apliekas ar attiecīgajiem nodokļiem, kā arī aizdevumi no dibinātājiem, jo tie esot jādeklarē. Var teikt, ka šīs pārbaudes laikā izkristalizējās trīs "jājamzirgi" - komandējuma naudas, aizdevumi no dibinātājiem un, protams, Grand Prix - Vieglā autotransporta nodoklis. Jo atkal jau jāsaka - nav patīkami, ka darbojamies cik jau gadus un centušies maksāt nodokļus, pat par ļaunu sev, ka paši pēc tam ar kreditoriem knapi tiekam galā, un valsts pabalstus neizmantojam (netēlojam bezdarbniekus un ko tur vēl), tik saviem spēciņiem visu... bet maziem uzņēmumiem neiet tas bizness tā, ka katru valsts iegribu var apmaksāt ar vieglu roku.
Leila
Leila 19.07.2011 21:12
24 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.